به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 تیر 91 [ 09:16]
    سطح
    14
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

با این حس چه کنم؟!!

[/size]سلام خدمت شما
    من عضو جدید هستم.23 سالمه یه مشکلی دارم که آزارم میده و میخوام باهاتون در میون بزارم که راهنمایی ام کنید.من نزدیک 2 یا 3 ساله که نسبت به مسایل جنسی حساس شدم و گاهی نه همیشه این حس آزارم میده و از این میترسم که از راه بدرم کنه باتوجه به اینکه من از یک خانواده آبرومندم و تازگیا هم به اصرار مادرم شروع به نماز خوندن کردم.این حسم تازگیا باز بسراغم میاد جوری که دوس دارم اون لحظه با یه جنس مخالف درموردش همصحبت شم.دیشب هم وسوسه شدم و برای اولینبار با یکی چت کردم ولی بعد احساس عذاب وجدان کردم و از همه بدتر ترسیدم که نکنه منم تو این راه بیفتم،همیشه از این میترسیدم که به راه بد کشیده بشم.ولی خب پیش مادرم دردو دل میکنم و با اونکه برام سخت بود قضیه ی چت رو براش گفتم تا یکم آروم شم.ولی نیاز دارم تا با کسانی غیر مادرم دردو دل کنم تا بهم بگن این حس چیه و چکار کنم برا کنترلش.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 آبان 92 [ 15:44]
    سطح
    26
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 48
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    257

تشکرشده 261 در 69 پست

Array

RE: با این حس چه کنم؟!!

خود را به ورزش و کار و فعالیت های زیاد سرگرم کنید، ورزش و کار در کاهش ظغیان غریزه ی جنسی اثر فوق العاده سودمندی دارد،
    از خوردن موادغذایی که محرک است مانند : خرما، پیاز، فلفل ، تخم مرغ ، گوشت قرمز،غذاهای پرچرب ، حتی المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کنید
    هیچ گاه بیکار نباشید و برای اوقات فراغت خود برنامه داشته باشیدو آن را با مطالعه ، ورزش ، زیادت عبادت کتاب و …پر کنید
    هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، در مکان خلوت و دور از نظر دیگران بسر نبرید بلکه در مجالس عمومی وارد شوید و در آنجا به سر برید بهترین روش پیشنهادی در این حالت این است که به دوستانتان تلفن زده وبا انها مدتی صحبت کنید
    از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی های جنسی وتحریک کننده و فکر کردن در این امور جدا” پرهیز کنید
    سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد
    از نگاه کردن به مناظر، فیلم ها و تصاویر تحریک کننده جدا” خودداری کنید و به محض مواجه شدن با این امور چشم خود را بسته و یا به زمین و یا آسمان نگاه کنیددوستان انقدر اینترنت مطالب خوبی داردکه لزومی ندارد تصاویر منحرف را نگاه کنید
    تا قبل از اینکه شما را خواب نگرفته به رختخواب نروید (سعی کنیدزمانیکه میخواهید به رختخواب بروید با خواندن کتاب یا تماشای تلویزیون افکارجنسی را از خوددور کنید).به محض بیدار شدن رختخواب را ترک کنید
    به منظور تخلیه انرژی زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کنید

3. 3 کاربر از پست مفید d r e a m تشکرکرده اند .

d r e a m (یکشنبه 28 اسفند 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 01:56]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteranOverdriveTagger Second Class
    تشکرها
    8,332

تشکرشده 10,024 در 2,339 پست

حالت من
    Ashegh
    Array

سلام دوست گرامی

به همدردی خوش اومدی
    این مسئله ای که شما ازش تحت عنوان مشکل یاد کردی ..مشکل نیست بلکه طبیعت و غریزه انسان است.

بله..متاسفانه حس شهوت در انسان خیلی خیلی قوی و سرکش هست.به خاطر همین یک سری از بزرگان از جمله رجبعلی خیاط با غلبه بر این حس عنایت و توفیقی خاصی از سمت خدا بهشون شد از جمله چشم برزخی و ...

خیلی باید مراقب این حس باشید.چون میتونه خیلی راحت شما رو به گناه بندازه.
    شرایط ازدواج ندارید؟
    تحصیلاتتون چیه؟شغلی دارید؟

همونطور که شما گفتید که شروع به نماز خوندن کردید ..خودش خیلی کمک بزرگی بهتون خواهد کرد

اگر هم میتونید سعی کنید هفته ای یک روز روزه بگیرید.روزه خیلی خیلی این حس رو در آدم کم میکنه

موفق باشید
    گاهی برای رشد کردن باید سختی کشید،گاهی برای فهمیدن باید شکست خورد،گاهی برای بدست آوردن باید از دست داد،چون برخی درسها در زندگی فقط از طریق رنج و محنت آموخته میشوند.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 تیر 91 [ 09:16]
    سطح
    14
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

بله شما درست میگین نمیشه گفت مشکل خب ولی چون ازش میترسم که کار دستم بده اینو گفتم.من کاردانیه رشته ی فناوری اطلاعاتم جایی هم شاغل نیستم ولی کلاس زبان میرم در هفته دو بار و سرگرمم ولی همونطور که گفتم این اوایل بیشتر تو دام این حس افتادم.سعی میکنم خودمو کنترل کنم ولی گاهی نمیتونم همونطوری که گفتم برا اولینبار با کسی دیشب در این مورد چت کردم نمیتونستم خودمو کنترل کنم.بله واقعا همینطوره خیلی راحت آدمو وسوسه میکنه.امیدوارم بتونم کنترلش کنم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 91 [ 21:17]
    سطح
    18
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    230

تشکرشده 231 در 82 پست

Array

سلام eidy گرامي، به سايت همدردي خوش اومدي

من گرسنه هستم، بيام به جاي خوردن يك وعده غذايي مقوي، شروع كنم به خوردن چيپس و پفك. واقعا سير ميشم؟ اين كار ميتونه برام نيازهاي اصلي بدنم رو مثل نياز به ويتامينها، پروتئين و ... تامين كنه؟

شيطون كارش رو خوب بلده، امروز وسوسه چت ناجور رو به دل ميذاره، فردا وسوسه خود ارضايي رو به ذهن آدم مي اندازه و همينطور اين سيكل معيوب ادامه داره. اما آخرش كه چي؟ مثل يه آدم گرسنه كه از خوردن اين همه غذاي ناجور فقط معده درد ميگيره و در آخر هم گرسنه باقي خواهد ماند.

Eidy جان، واست چند تا توصيه دارم:
    1-نگاهت رو كنترل كن. از ديدن صحنه هايي كه ناجور هستند خودداري كن. چه در خيابان، چه در فيلم ها و يا تصاوير زشت و زننده.

2-ورزش كن. انرژي زيادت رو با ورزش هاي پرتحرك تخليه كن.

3-دور چت روم رو يك خط قرمز جدي بكش.

4-هر وقت افكار نامربوط به ذهنت خطور كرد، سريع ذهنت رو منحرف كن. يه كاغذ بذار كنار دستت و هر وقت فكر ناجور اومد، در اون كاغذ خودت رو خطاب كن و بنويس كه اين فكر ، ذهن مرا مشغول نخواهد كرد خلاصه به خودت تلقين مثبت كن كه ميتوني بر اين افكار غلبه كني.

5-براي اوقات فراغتت برنامه ريزي كن و نذار حتي نيم ساعت وقت خالي داشته باشي. اينقدر سر خودت رو با برنامه هات پر كن كه فرصت فكر كردن و خيالپردازي هم نداشته باشي.

6-اين مورد آخر ايمان قوي ميخواد و اميدوارم كه بهش عمل كني:
    به بزرگي يا كوچكي گناهي كه انجام ميدي فكر نكن. به بزرگي خدايي فكر كن كه ما در محضر او هستيم و از او شرم كن.

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

با سلام
    کاربر گرامی ضمن عرض خوش آمدگویی به شما
    عنوان تاپیک شما کلی بوده و نامفهوم،چنین تاپیکهای مورد توجه اعضاء قرار نمیگیرند و طبق قوانین نیز حذف میشوند، لطفا" در ارسال بعدی عنوان جدید را قرار دهید تا ما تغییر دهیم
    در غیر اینصورت تاپیک شما حذف خواهد شد.

8. کاربر روبرو از پست مفید keyvan تشکرکرده است .

keyvan (یکشنبه 28 اسفند 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)