به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 29 فروردین 91 [ 10:46]
    سطح
    22
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    559

تشکرشده 582 در 62 پست

Array

با همه خوبي هات گاهي از ادامه زندگي با تو نااميد ميشم...

سلام به دوستاي هم تالاري:دي

من 8 ماهه كه ازدواج كردم و بايد بگم تو اين 8 ماه خيلي وقتا احساس بدبختي و خيلي وقتا احساس خوسبختي داشتم....نمي دونم بچه ها واقعا زندگي متاهلي اينهمه دردسر داره؟گاهي به حال مجردا غبطه ميخورم كه اينهمه بي خبر و بي دردن!!اصلا گاهي با خودم مي گم ادما چرا ازدواج ميكنن؟؟؟؟گاهي به همسرم افتخار مي كنم و گاهي از كاراش خجالت زده مي شم.گاهي اميد وارم و گاهي از ادامه زندگي با اون نا اميد نا اميدم:302
    گاهي به حال اونهايي كه با عشق ازدواج كردن غبطه مي خورم اخه ازدواج ما سنتي بود...مي گم شايد اگر با عشق ازدواج مي كرديم اختلافاتمون كمتر بود.نمي دونم چند بار بحث در هفته عاديه ولي ما 1 بار در هفته بحث جدي رو داريم و اين منو ميترسونه....مي دونم هيچ ادمي كامل نيست ولي اعتراف مي كنم عيب هاي همسرم رو بزرگ مي بينم وبزرگ مي كنم و اين خيلي انرژي زندگيمونو مي گيره .گاهي مي گم بايد گذاشت و گذشت ولي تكرار اوه حركت از طرف همسرم نگران و ازرده م ميكنه....ببخشيد كه اينهمه كلي حرف ميزنم ولي بخدا ناخواسته خيلي وقتا فكرم اينه كه همه چيزو ول كنم و برم ...برم خارج از كشور واسه هميشه تنها زندگي كنم...باورتون ميشه گاهي به حال ادمايي كه طلاق مي گيرن غبطه مي خورم؟نمي دونم دست خودم نيست با كوچكترين نارحتي به فكر جداي ام.با خودم مي گم چرا بايد تو شرايطي زندگي كنم كه گاهي خوبه گاهي بد؟انگار سوار موجي ....دوست دارم به ارامش طولاني مدت برسم...به بي خيالي دوست دارم به اون حد از پذيرش برسم كه به دنببال تغيير همسرم نباشم ولي اعتراف مي كنم تا حالا نتو نستم...من قبل از ازدواج كسي رو دوست داشتم كه پر از عيب هاي ريز و درشت بود ولي بخاطر عشق مطلق هيچ كدومشو نمي ديدم تا اون كه بهم خيانت كرد و من هم بي خيالش شدم....گاهي برام سواله چرا اونو اين هه قبول داشتم تشويق مي كردم دلداري مي دادم ولي با همسر خودم اينقدر راه نمي يام در حالي كه از نظر اخلاقي خيلي بهتر از اونه؟همش اميدوارم گذر زوان علاقه م رو بهش بيشتر كنه و اعتراف مي كنم بيشتر كرده ولي هنوز گاهي نا اميدم از ادامه زندگي...

لحظلتي كه از همسرم نااميد مي شم حتي انگيزه مسواك زدن يا حمام رفتن رو هم از دست ميدم....و اين چون تكرار ميشه من رو به يه حدي از افسردگي هميشگي دچار كرده ...نمي دونم من پوست احساسي نازكي دارم يا اون ايراد رفتاري داره....

چيز هايي كه هميشه ازارم ميده:
    1.گاهي رفتار ها و ادا هاي بچه گانه داره...حرف زدنش اداهاش ...عصبيم ميكنه.من د.ست دارم با يه مرد زندگي كنم نه بچه...

2.بزرگنمايي هايي كه در حرفاش ميكنه و اين اونو جلو همه يه ادم لافو و بي اعتبار كرده...

3.شوخي هاي بي مورد و كل كل كردنش با پير و جوون و بچه....منو به ستوه مياره مني كه جدي و ارومم....

4.ولخرجي ها و بي برنامگيش در زندگي ...من يه مرد بلند پرواز مي خوام نه يه ادم بي خيال

5.وابستگيش به خونواده ش براي من كه اين همه مستقلم ازار دهنده ست.
    ايا به نظر شما حق دارم از اين زندگي نا اميد باشم؟؟حق دارم به جدايي فكر كنم....كمكم كنين دوستان...امروز از اون روزايي كه جدا نا اميدم....

2. 3 کاربر از پست مفید فرشته سفيد تشکرکرده اند .

فرشته سفيد (جمعه 18 فروردین 91)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اسفند 93 [ 14:25]
    سطح
    63
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,038

تشکرشده 2,035 در 738 پست

Array

RE: با همه خوبي هات گاهي از ادامه زندگي با تو نااميد ميشم...

نه عزيز دلم. ببين هيچ مردي خوب مطلق نيست و هيچ زندگي اي هم كامل مطلق. اين چيزهايي كه گفتي را همه ما ريز و درشت و كمابيش تو زندگيمون داريم. و هيچ كدوم اون را دليلي براي جدايي مون نكرديم و با بزرگ كردنش خودمون را آزار نمي ديم.

4. 2 کاربر از پست مفید ليلا موفق تشکرکرده اند .

ليلا موفق (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    559

تشکرشده 582 در 62 پست

Array

پس اين ادمايي كه من هميشه ميبينم اونايي كه هميشه مي خندن اونايي كه اين همه از هم راضين چطور از كنار اين عيب ها مي گذرن؟تو رو خدا پذيرش رو به من ياد بدين ...روحم از اين همه ريز بيني داره خرده ميشه...من دوست داشتم شاد باشم وشاد زندگي كنم.من خوشبخت بودم هميشه ولي از وقتي ازدواج كردم ديگه هم چين حسي ندارم....چطور ميتونم رفتاري رو بپذيرم وحتي دوست داشته باشم وقتي نمي پسندمش؟كمك كمك كمك

6. 2 کاربر از پست مفید فرشته سفيد تشکرکرده اند .

فرشته سفيد (پنجشنبه 25 اسفند 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 اسفند 93 [ 14:25]
    سطح
    63
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 33.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,038

تشکرشده 2,035 در 738 پست

Array

ببين اونايي كه شما هميشه مي بيني كه شاد شادند هم زندگي شون كامل كامل نيست. ببين فرشته شما بايد بتوني شوهرت را بپذيري و دوستش داشته باشي. اگه شوهرت با تمام وجودت دوست داشته باشي. از خيلي از خطاهاش مي گذري. و وقتي از خطاهاش بگذري اون خطاها به مرور زمان در نظرت محو مي شند و از بين مي روند. و بعد از مدتي كاملا و واقعا محو مي شوند و از بين مي روند.

8. 2 کاربر از پست مفید ليلا موفق تشکرکرده اند .

ليلا موفق (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 خرداد 91 [ 13:09]
    سطح
    18
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 56 در 28 پست

Array

سلام فرشته سفید

چند نکته به ذهنم میرسه که امیدوارم مفید واقع بشه:
    1- خیلی وقتها خیلی از برداشتها و احساسات ما ناشی از سوء تفاهمه. یکی از مهمترین عوامل آسیب پذیری خونواده ، بروز همین سوء تفاهم هاست. بنابراین هرکدوم از زن و شوهر به سهم خودشون مسئولیت دارن که از به وجود اومدن سوء تفاهم ها پیشگیری کنن و در اولین فرصت ممکن به حل و فصل اونها بپردازن. چون سوء تفاهم ها به صورت یک فرایند مخرب و پیش رونده عمل می کنن. گاهی یک سوء تفاهم ساده در صورتی که رفع نشه مثل یه گلوله برفی کوچیک که به تدریج به یک بهمن بزرگ تبدیل می شه ، بنیان زندگی زناشویی رو از بیخ و بُن بر می کنه. پس تا اونجایی که میتونی از بروز این سوء تفاهمها جلوگیری کن!
    2-انتقام گیری، بهونه گیری و عیب جویی از مهمترین عوامل آسیب روابط زن و شوهر به شمار میان . طرح مکرر « دلخوری ها » ، نقاط ضعف، روابط زناشویی رو تهدید میکنه. بنابراین در مواقع اختلاف و خطا سعی کن همسرت رو ببخشی و نقاط مثبتش رو ببینی.
    همچنین سعی کن به قول معروف از «کاه» ، «کوه» نسازی و با دیده اغماض به رفتار و گفتارش نگاه کنی.
    3-همسرت رو سرزنش و تحقیر نکن.احساس حقارت موجب می شه فضای روانی و عاطفی نامطلوبی بوجود بیاد و خدای نکرده از هم متنفر بشید.
    4-متاسفانه زن یا شوهر به ویژه در اوایل زندگی مشترک توسط دیگران به طور ناشیانه راهنمایی و یا در برخی موارد تحریک می شن. گاهی اوقات مادرشوهر یا پدرشوهر و مادرزن یا پدرزن علیرغم علاقه ، در زندگی مشترک فرزندانشون مزاحمت ها و آسیب هایی رو به وجود میارن. که در دراز مدت ممکنه سلامت خونواده رو تهدید کنه.اما راهکارش به هیچ وجه طلاق یافکر کردن به اون نیست. بلکه ما باید مهارتهای لازم برای یک زندگی موفق رو کسب کنیم. به قول شاعر : چو عاشق میشدم گفتم که بردم گوهر مقصود ..... /// ..... ندانستم که این دریا چه موج خون فشان دارد
    5-بدیهیه که توجه به نیازهای همسر، فقط به نیازهای زناشویی ختم نمی شه. احترام و پذیرش ، نگاه مهربان به همدیگه، در کنار هم حضور داشتن ، در فعالیت های مشترک شرکت کردن ، و .. نشونه توجه به نیازهای همسره .زوجهای موفق کسانی هستن که در صدد ارضای نیازهای همسرشون هستن. سعی کن نیازهای همسرت رو بشناسی و اونها رو به طریق درست و مظلوب برطرف کنی. با دادن شادی به همسرت خودت هم فرد شادتری خواهی شد.
    6-برای انجام هر کاری و ایفای هر نقشی به آموزش ، کارآموزی و مهارت آموزی نیازه. برای ایفای نقش یک همسر موفق و توانا باید مهارت ها و آگاهی های لازم رو کسب کرد. پیشنهاد میکنم با شرکت در جلسه های آموزشی و مطالعه کتاب های مربوط به روان شناسی و جامعه شناسی خانواده ، آیین همسرداری و کنب مشابه، به دانش و مهارت خودت اضافه کنی تا از این طریق تعادل خونواده ی دو نفریتون رو حفظ کنی.
    7-در هر صورت تفاوت و تعارض در انتظارات موجب می شود فضایی نامساعد بوجود بیاد. گاهی اوقات داشتن توقعات بیش از حد از همسر، مثل این که انتظار داشته باشیم او همچون فرشته ها بدون عیب و نقص باشه ، یا معلومات بسیاری داشته باشه ، یا در صحبت کردن سرآمد دیگران بباشه، سلامت خونواده را در معرض تهدید قرار می ده.
    8- با عشق ازدواج کردن آسون اما عاشق موندن دشواره. اگه دوست داری احساس خوشبختی کنی باید خودبینی و خودخواهی را کنار بذاری و برای همسرت شحصیت قائل بشی خودخواهی، بی‌اعتنایی و بی‌احترامی به همسر، دیر یا زود و خواه ناخواه شکست‌آفرینه. در پایان دوست من اگر تونستی به صورت حضوری پیش مشاور هم برو.
    عاشق باشی و برقرار

این نکته رو هم اضافه میکنم که یکی از قوی ترین احساس هایی که آقایون دارن ، احساس مهم بودنه. گوته، شاعر و نویسنده آلمانی میگه: «اگر با مردی همان گونه که هست، رفتار کنید، او همان گونه باقی خواهد ماند اما اگر با وی به نحوی رفتار کنید که باید باشد و می تواند باشد، او مردی بهتر و بزرگ تر خواهد شد.»
    خطابهای محبت آمیز و دل ربا، روح و جسم رو نوازش میده و همسرت رو تحت تاثیر قرار می ده.
    روایته که رسول خدا (ص) سه چیز روعامل تقویت محبت و دوستی در خانواده می دونن: "در هنگام ملاقات با خوش رویی و چهره ای گشاده بر خورد کنید و برای نشستن وی جا باز کنید و با بهترین نامی که او دوست دارد، صدایش بزنید.»
    شاید خیلی اوقات ما نتونیم اشتباهات همدیگه رو تو زندگی اصلاح کنیم اما می تونیم همسرمون رو بپذیریم و از سنجیدن اون با ملاکهای خودمون بپرهیزیم. این امر باعث میشه او خودش باشه و در صورت لزوم این خود رو توسعه بده و این همون چیزی هست که شما میخواین.ابرها از جلوی خورشید حرکت می کنن. فقط باید صبر کرد. فقط در این صورته که رنگین کمونی زیبا خواهی دید.

10. 2 کاربر از پست مفید ماه منیر تشکرکرده اند .

ماه منیر (پنجشنبه 25 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    559

تشکرشده 582 در 62 پست

Array

ليلا جان وماه منير متشكرم....

راهنمايي هاتون دلگرمم مي كنه...پيش يه مشاور رفتم ولي خيلي فايده نداشت...الان بهترم ولي هنوز از اينكه توي ذهنم هميشه نگران رفتارهاي نادرست همسرم بويژه توي جمع هستم ازارم ميده...يه فوبيا دارم از اينكه همسرم توسط ديگران مسخره بشه .پشت سرش به لافاش بخندن توي جمع دستش بندازن زياد دوستش نداشته باشن.از هر كس كه فكر مي كنم همسرم رو دوست نداره بيزارم انگار خوشي و ناخوشي مون رو پذيرش ديگران بويژه خونواده م تعيين مي كنن....اخ خ خ گاهي از همه چيز مي ترسم ...از همه چيز بدم مياد...زود بهم ميريزم وعصباني ميشم واعتراف مي كنم نسبت بهش هميشه خشمگينم...نميتونم ناراحتيمو توي جمع ازش قايم كنم و فكر مي كنم اخرشم بخاطر اين موضوع ها زندگيمون رو از دست بدم....نمي دونم اين چيزا كه واسه من مهمه از نظر عقلي مهم هست نيست.....ن رواني ام يا اون ايراد داره؟اصلا ازدواجم درست بوده يا نه؟چرا خواهرم با اين همه مشكل ريز و درشت اين همه از من موفق تره و همسرش رو به اين خوبي درك ميكنه ولي من هميشه يه خشم خفته دارم؟چرا هميشه به فكر جدايي ام چرا هميشه اونو با بقيهمقايسه مي كنم با داماداي ديگه با مرداي ديگه حتي ب برادرهام وچيزي كه جالبه اينه كه تو اين مقايسه اون هميشه بازنده و بقيه برنده ان........

12. کاربر روبرو از پست مفید فرشته سفيد تشکرکرده است .

فرشته سفيد (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 18 خرداد 91 [ 13:09]
    سطح
    18
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 71
    دستاوردها:
    تشکرها
    56

تشکرشده 56 در 28 پست

Array

نوشته های ما صرفا برای دلگرمی نیست. اگه اونها رو با دقت بخونی و هرجا شو که لازمه ی موفق تر شدن زندگیت میبینی به کار بگیری نسیم خوش شادی رو احساس خواهی کرد.
    یه جمله معروف هیت که میگه:"آدمها همیشه اوقدر که ما فکر میکنیم خوشبخت نیستن و ما هم اونقدر که نشون میدیم بدبخت نیستیم."
    نذار زندگیت اسیر افکار آلوده بشه. از مقایسه دست بردار. ممکنه اگر همسرت هم شما رو با دیگران مقایسه کنه برنده ی اون مقایسه شما نباشی. اونوقت آیا از چنین مقایسه ای خوشنود خواهی شد؟ قاطعانه میگم :نه!!!! پس از انجام کاری که دوست نداری در قبال خودت انجام بشه خودداری کن!

14. 2 کاربر از پست مفید ماه منیر تشکرکرده اند .

ماه منیر (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    559

تشکرشده 582 در 62 پست

Array

ماه منير عزيز
    من هزار تا كتاب رو هزار بار خوندم از همي كتاباي بهبود روابط زناشويي ولي بخدا اسون نيست ببيني و بي خيال شي اسون نيست ببيني و فراموش كني....اون قبل من يه بار عقد كرده و بخاطر رفتارهاي اون خانوم از هم جدا شدن ولي هرگز هرگز هرگز منو با اون يا با هر كس ديگه اي مقايسه نكرده...منم ايراد اخلاقي دارم ولي اون بهم گير نميده و مي پذيره منو.اينقدر از اين كارش خوشم مياد كه از اول منو همين جوري دوست داشت و انتقاد ازم نكرد..
    سعي مي كنم سعي ميكنم سعي ميكنم.....به خودم قول ميدم وبه شما
    فقط اول از همه بهم بگيد و ثابت كنيد كه همه حتي عاشق ها گاهي از هم ديگه ازرده ميشن اگه بدونم زندگي همه فراز ونشيب داره ديگه اين هه تو زندگي همه سر نمي كنم و مقايسه شون نمي كنم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 آذر 91 [ 15:38]
    سطح
    43
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 148
    دستاوردها:
    تشکرها
    953

تشکرشده 977 در 191 پست

Array

فرشته جون زندگی همه بالا و پایین داره ولی وقتی عاشقانه همو دوست داشته باشی دلخوریهات هم سطحی میشه.یعنی موقتیه...با آرامش باهم صحبت میکنینو به توافق میرسیدو حل میشه و فرداش اصلا یادتم نیس.........من که اینجوریم...

17. کاربر روبرو از پست مفید پریماه تشکرکرده است .

پریماه (چهارشنبه 24 اسفند 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    22
    دستاوردها:
    تشکرها
    559

تشکرشده 582 در 62 پست

Array

مرسي عزيز هاي من كه بهم كمك مي كنين اي كاش من هم بتونم شما رو كمك كنم.

aniعزيز من به شما مديونم .نمي دونين چقدر شما رو دوست دارم بابت اينكه پستمو مي خونيد خيلي خيلي خوشحال ميشم وقتي تشكر شما رو كنار نوشته هام ميبينم واقعا اميد مي گيرم....من مشاوره شما بيشتر از هر كس ديگه اي قبول دارم.حالا كه اينجا سر ميزنين نظر تونو بهم بگين ممنون...حتما مثل هميشه راهگشاست.واسه ارامش و سلامتي همه تون دعا ميكنم.مخصوصا ani عزيزم

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)