به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 36
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 دی 91 [ 01:34]
    سطح
    29
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,706

تشکرشده 1,723 در 325 پست

Array

RE: آشنایی

سلام

میبینی که کسی اینجا رابطه شما رو به این صورت تایید نمیکنه.

دو سال زمان زیادیه و تو این مدت ممکنه شما و ایشون خیلی تغییر بکنید.

میترسید که ایشون رو از دست بدید؟
    اولاً قضاوتی که شما در مورد این آقا تو این مدت کوتاه بدست اوردید آن قدر قابل اطمینان نیست که بخواهید این جوری حساب ویژه روی ایشون باز کنید.

ثانیا ایشون باید نگران از دست دادن شما باشه!!!!!!! (چرا قدر خودت رو نمیدونی)

اوایل هر ارتباطی (بین دو تا دوست، دوتا همکار، همسایه و....) همیشه دو طرف با احتیاط عمل میکنند و سعی در محک زدن طرف مقابل دارند.

ایشون همین اول کار این پیشنهاد رو میده معلوم نیست در آینده که شما وابسته تر بشید ازتون چی بخواد!!!!!!!!

نباید قصاص قبل از جنایت انجام بدیم ولی این سناریو خیلی آشناست.

2. 6 کاربر از پست مفید دانوب تشکرکرده اند .

دانوب (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 91 [ 18:10]
    سطح
    19
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 138 در 41 پست

Array

سلام ستاره جون. من بر عکس همه ی دوستان عزیز تالار با دوستی قبل ازدواج اصلاً مخالف نیستم البته اگه در مسیر درست هدایت بشه می تونه کلی مزایا داشته باشه. من و شوهرم بهد از 6 سال دوستی ازدواج کردیم. ببین بعضی پسرها احساساتی اند و حتی بعضی فکر می کنند با این حرفا دل دخترو مال خودشون می کنن. پس زیاد لازم نیست بترسی و فقط بهش بگو تو از اون دختر هایی نیستی که با این حرفا مخت زده بشه و از صداقت بیشتر خوشت میاد و اونموقع اون تکلیف خودش رو می دونه و میدونه باید خودش باشه و مثل همیشه ی خودش رفتار کنه. اما با این نظر دوستان موافقم که نباید بازیچه دستش باشی. از همین الان می تونی حد و مرز رابطه ات رو مشخص کنی و بگی این صحبتها رو دوست نداری مگر اینکه رابطه ات رسمی و جدی شده باشه. حتی نذار یک لحظه هم صحبت بغل و... رو بکنه و بگو این دوران فقط دوران آشنایی ماست و اگر مورد قبول هم بودیم باید خانواده هارو در جریان بذاریم و رسمی اش کنیم این رابطه رو(عقد) و هر موقع خواستیم و موقعیت جور شد می تونیم مراسم عروسیمون رو بگیریم.
    با گذشت زمان خودت متوجه میشی دقیقاً چه جور آدمیه و قصدش از ارتباط با تو واقعاً چیه! فقط مواظب باش که تحت هیچ شرایطی به خواسته های نا معقولش تن ندی.این خیلی خیلی مهمه عزیزم. ایشالله که نتیجه های خوبی بگیری عزیزم.

4. کاربر روبرو از پست مفید ch_1383615 تشکرکرده است .

ch_1383615 (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 06 آبان 91 [ 16:12]
    سطح
    20
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 89
    دستاوردها:
    تشکرها
    94

تشکرشده 91 در 38 پست

Array

خسته دل1 نوشته:
    با آقایی آشنا شدم به هدف ازدواج! مدتی اس ام اس بود تااینکه شد حضوری.گفت بدلایلی 3 ماه دیگه موضوع رو میتونه بخانوادش بگه که بیان خواستگاری.تواینمدت ازم خواست باهاش با ماشین بریم بیرون رابطمون خوب بود تا اینکه توماشین ازم میخواست که دستمولمس کنه و بعد هم منو ببوسه و بغل کنه و بعد خواست که بابازی دستم ارضاش بکنم هر دفعه که میرفتم.
    میگفت که منوهمسرخودش میدونه منم وابسته شده بودم.بعدنا گفت بریم خونه خالی من اولش موافقت نکردم ولی گفت اگه بیای قول میدم هفته بعدش خانوادمو بیارم منم دیگه نمیدونم چجوری،ولی با هر ترسولرزی بودبخاطرش قبول کردم.
    البته قبلشم با 2 تا خواهر بزرگم آشنا شده بود و میگفت که حاضرم با مامانتم حرف بزنم.بهرحال،بعد ازاون اتفاق اس داد که باهاشون حرف زدم اونا گفتن فعلا نه باید2سال درست تموم شه و کارمناسبتوپیدا کنی بعدا .خلاصه حرمتابینمون شکسته شد.همه نوع حس سراغم اومده بود حس سواستفاده حس فریب.ولی اون که میگفت نه من واقعا نمیدونستم خانوادم الان قبول نمیکنن...میگفت نمیخام بپای من بسوزی تو برو پی زندگیت یا اینکه 2سال برام صبرکن!
    این ظلم نیست؟؟خلاصه با فحشوفحشکاری و عصبانیت اون تموم شد.ولی باز 2 ماه دیگه شروع شد همه چی اماجدیتر حرف میزدوکمی ناز میکشیدوابرازعلاقه.باز چندماه بعدش خل شدموگفت بهم احتیاح داره گفت بیام خونه باهاش.گفتم نه باز بای گفت.دیدم اینجوریه گفتم بشرطیکه مادرتوبگی بیاد با مادرم حرف بزنه. اون قول داد بیاره.منم باورکردمورفتم باهاش.ولی باز بعدش حس عذاب وجدان من و بیخیالی اون باعث شد خیلی ازش ناراحت شم همش امتحاناشوبهونه میکردمیگفت میاره ولی الان نه.باهاش قهرکردم چون اعصابموبهم ریخته بود.
    باز چندماه بعدش رابطمون شروع شد گفتم حاضرم تا آخرش برات صبرکنم باگذشت کردنم از همه قولاییکه دادوعمل نکرد.باز اون اس داد که بشرطیکه مث قبل مهربون بشی وهرازچندگاهی بیای خونه باهام.گفتم نه خونه نمیام ولی حاضرم صبرکنم وبعضی اوقات ببینمت.اون گفت پس باید جدابشیم .........

6. 5 کاربر از پست مفید خسته دل1 تشکرکرده اند .

خسته دل1 (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 اسفند 90 [ 12:38]
    سطح
    19
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 230 در 69 پست

Array

پسره خیلی ساده به نظر می رسه چون مدت آشنایمون زیاد نیست کمتر از یک هفته است
    واقعا فکر میکنی کسیکه بعد از یه هفته آشنایی ابراز علاقه کرده سادست!؟ ایشون چند سالشه؟
    این کاری که ایشون کرده بیشتر شبیه نوجوونای 16 - 17 سالست!!
    اصلا چه لزومی داره الان ابراز علاقه کنه اگه بقول شما این رابطه برای آشناییه بیشتره!؟
    هیچکس نمیتونه در عرض یک هفته هیچ آدمیو بشناسه پس کسیکه بدون شناخت به کسی ابراز علاقه میکنه بدون علاقش حتی اگه از روی سادگی هم باشه یه علاقه کاذبه چون شناختی پشتش نیست، پس علاقه قابل اعتمادی نیست و خدا میدونه پنبه این علاقه رو کی بزنن!!
    در هر صورت چه از روی سادگی ابراز علاقه کرده باشه چه با قصد و نیت خاصی اینکارو کرده باشه الان زمان مناسبی برای اینکار نبوده چون شما هنوز شناختی نسبت به هم ندارید که بخواهید بگید همدیگه رو دوست دارید یا نه.
    هرعلاقه ای که از روی نا آگاهی و عدم شناخت شکل بگیره سر از جای درستی درنمیاره...

تو ایران هستین دیگه؟
    نمیدونم قبلا هم با پسری دوست بودی یا نه اما توی ایران 99% پسرا حتی اونائیکه زمان مجردیشون برای دوست دخترشون خیلی ادعای روشنفکری میکنن وقتی زمان ازدواجشون میرسه سلیقشون برمیگرده به زمان مردای 100 سال پیش! هیچ پسری با دختریکه خودشو راحت در اختیار یه پسر قرار بده ازدواج نمیکنه!!!
    اگر الان با تو چنین رابطه ای هم برقرار کنه پس فردا همین آقای به ظاهر ساده همینو بهونه میکنه و تو روت وایمیسته و میگه از کجامعلوم قبل از من با پسر دیگه یی اینکارا رو نکرده باشی! من بهت اعتماد ندارم!!

آخه از نظر مالی و شغلی در موقعیت خیلی خوبیه یه جورایی به همین خاطر دوست ندارم از دستش بدم
    دقیقا موضوع همینه! اولا باید ببینی اصلا این آقا واقعا تورو بعنوان یه کیس برای ازدواج در نظر داره یا نه!؟
    هرچقدرم موقعیت این پسر خوب باشه، وقتی قصدش اونی نباشه که به تو گفته و بخواد بازیت بده به چه دردت میخوره!؟ واسه اینه که میگیم بدون رو درباسی خیلی محترمانه بهش بگو من توی موقعیتی نیستم که بتونم با کسی رابطه دوستی طولانی مدت برقرار کنم، اگرم با شما آشنا شدم فکر میکردم قصدتون آشنایی زیر نظر خانواده هاست. این نه تنها چیزی از ارزشت کم نمیکنه بلکه در نظر اون پسر با ارزشتر هم میشی. چون انقد برای خودت ارزش قائل شدی که به یه رابطه نامعلوم تن ندادی! اونم اگه قصدش واقعا آشنایی واسه ازدواج باشه میاد خواستگاری.
    ثانیا چرا انقدر عجله داری؟ چرا فکر میکنی موقعیت بهتر از این نمیتونی داشته باشی؟
    گول موقعیت آدما رو نخور دختر خوب! شاید موقعیتش خیلی خوب باشه اما آدم خوبی برای زندگی نباشه!

ولی از طرف دیگه یه جور دیگه هم فکر می کنم که شاید اون پسر وجدان داشته باشه و رابطمون در حد سطحی باقی بمونه اگر من کاملا مخالفت کنم و اون دیگه دستش بیاد که من اینکار رو نمی کنم و بخواد که با من رابطشو حفظ کنه به نظر شما کدوم فکر می تونه درست تر باشه؟
    منظورت از در حد سطحی یعنی همون بوس و بغل و ...؟ یعنی اگه رابطتون دراین حد باشه حاضری ادامه بدی؟
    فکرکن ادامه دادی و رابطتون در این حد باقی موند بعد از دو سا هم اون پسر اومد خواستگاریت (اینا خوشبینانه ترین حالتیه که درنظر میگیریم چون رابطه وقتی به بوس و بغل کشیده شد به جاهای دیگه هم کشیده میشه بعدشم اون پسر محاله بیاد خواستگاریت!) حالا بر اساس اون فرض اگه اومد و خانواده هاتون همدیگه رو نپسندیدن و این ازدواج سر نگرفت چی!؟ فکر کردی بعدش چی میشه!؟
    من برات میگم بعدش چی میشه، خودتم توی همین سایت بگردی میتونی بخونی سرگذشت کسایی که این مشکلو پیدا کردن!
    بعدش تو میمونی با یه دنیا پشیمونی که چرا من اینکارو کردم؟ چرا بهش اجازه دادم؟ بعد با اولین خواستگاری که برات میاد هزار و یک استرس و نگرانی میریزه تو جونت که بهش بگم تو گذشته چکار کردم یانه؟
    حالا اگه خواستگارت ازت بپرسه که تو گذشته با کسی دوست بودی یا نه و در چه حدی بوده؟ میمونی بین یه دو دلی که بگی یا نه!
    اگه بگی ممکنه برات بد بشه و خواستگارتو از دست بدی اگه نگی ممکنه خودش بفهمه یا با عذاب وجدانت نمیتونی کنار بیایی! آخه دختر خوب چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا میخوای راهیو بری که هزار نفر قبلا رفتن و تهش فقط پشیمونی بوده!!!؟؟؟؟
    من اگر جای تو باشم یه آقا بیاد بهم همچین پیشنهادی بده میدونی چکار میکنم؟
    ... تا ... از این به بعد اگه خواست از این پیشنهادا بده اول طرفشو بشناسه!
    آدمیکه ... بین یه دختر سالم با یه زن خیابونی فرق نمیزاره و نمیفهمه مخاطبش کیه و داره به کی چه پشنهادی میده لیاقتش همینه، چه برسه به اینکه بخواهی بشناسیش یا عمرتو حرومش کنی!
    چنین آدمی لیاقت نداره که وقت بزاری تا بشناسیش، چون کاملا خودشو معرفی کرده برات!
    حالا خوبه بقول خودت میگی تو یه خانواده مذهبی بزرگ شده!!!!

8. 6 کاربر از پست مفید آتنــــــا25 تشکرکرده اند .

آتنــــــا25 (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اردیبهشت 91 [ 00:38]
    سطح
    17
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    تشکرها
    52

تشکرشده 52 در 23 پست

Array

پسره خیلی ساده به نظر می رسه چون مدت آشنایمون زیاد نیست کمتر از یک هفته است
    ببخشید اینو میگم .

ولی اگر این پسری که شما تعریف کردیدساده باشه اونوقت من از پشت کوه یا عصر غار نشینا اومدم .

پسری که در هفته ی اول آشنایی اینگونه در خواست میکنه میتونه ساده باشه؟؟

از طرف دیگه شما از کجا میدونید خانواده ی ایشون مذهبی هستن؟؟شاید همین حربه ای باشه برای فریب دادن شما .

توصیه ها رو دیگر دوستان دادن و منم تایید میکنم .یکم فکر کنید.خخیلی سادس جوابش.

10. 4 کاربر از پست مفید meshky تشکرکرده اند .

meshky (یکشنبه 09 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 مرداد 91 [ 19:03]
    سطح
    33
    Level completed: 15%, Points required for next Level: 128
    دستاوردها:
    تشکرها
    216

تشکرشده 222 در 93 پست

Array

RE: آشنایی (دوستم شرایط ازدواج ندارد، ابراز علاقه می کند)

دوستان ممنونم از راهنمایتان
    من به پسره گفتم که من اهل این کارهای نیستم و فکر کنم که دیگه دستش اومده باشه من دیگه منتظر تماس اون هستم که ببینم می خواد رابطه درستی رو شروع کنه یا خیر؟

12. 5 کاربر از پست مفید ستاره1388 تشکرکرده اند .

ستاره1388 (دوشنبه 10 بهمن 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 16 اردیبهشت 91 [ 18:10]
    سطح
    19
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 68
    دستاوردها:
    تشکرها
    137

تشکرشده 138 در 41 پست

Array

آفرین ستاره جون. الان اومدی مشورت کردی و دوستان بهت چیزای خوبی گفتن نکنه خدای نکرده دوباره این رابطه رو شروع کنی و خام حرفاش بشی!!!!!!!اگر دیدی بازهم این صحبتها رو کرد و در خواستهای نامعقول داشت بدون این کسی نیست که لیاقت شخصیت بالای شما رو داشته باشه و در ثانی عقاید و سلایق شما با توجه به گوشزد کردن اون حرفا اصلاً براش مهم نیست و شما باید به این رابطه پایان بدی. من و شوهرم تو 6 سالی که با هم بودیم واقعاً دوستی پاک و پر از پیشرفتی داشتیم. شوهرم به من گفت اینکه خودت رو زیاد در دسترسم قرار نمیدی خیلی برام با ارزشه!!!!!!!!!!!!!!همه مردا اینو دوس دارن.
    اینو یک پسر گفته پس خیلی حواست بهش باشه و به اینم دقت کن که شوهر من اصلاً اصلاً سنتی نیست و کاملاً یک مرد امروزیه. پس همه مردها همینطورن و این قضیه براشون فوق العاده اهمیت داره. شاید اگر من خودم رو ول میکردم و در روند احساسی رابطه احساسی میشدم و کارهایی رو می کردم شوهرم هیچوقت منو برای زندگی مشترکش انتخاب نمی کرد.
    نقش یک دختر توی این روابط خیلی خیلی در شکل دادن به رابطه تأثیر داره . شاید بگم هر چی تو بخوای همون میشه یک جورایی.
    ببین دوست صمیمی من با برادر شوهرم دوس بود و خونه می رفت و... در حالیکه من... حالا اون رابطه به هم خورد و این رابطه من و شوهرم پا برجا موند تا به ازدواج کشیده شد.همیشه هم به شوهرم می گفتم که کار دوستم رو تحت هیچ شرایطی نمی پسندم و اصلاً دوس ندارم قبل از ازدواج این بحثا باشه حس می کنم از اعتمادی که پدر و مادرم بهم کردن دارم سو استفاده می کنم.اینقدر این حرفارو براش تکرار می کردم که حتی یک بار هم منو در همچین موقعیتی قرار نده و خدا رو شکر خیلی تأثیر داشت.
    ستاره جون شما و اون آقا چند سالتونه؟ چون حرکات آقا یک کم به قول اون دوستمون گفتن حرکات یک پسر نوجوونه.

14. 4 کاربر از پست مفید ch_1383615 تشکرکرده اند .

ch_1383615 (دوشنبه 10 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    216

تشکرشده 222 در 93 پست

Array

واقعاً ممنونم از راهنمایتان ما با هم اختلاف سنی داریم من یک سال و نیم از پسره بزرگترم اون 27 سالشه من 29 سالمه اون تو محیطی بزرگ نشده که دختر زیاد باشه و خودش می گه که من اولین دوست دخترشم من به همین خاطر فکر می کنم اینقدر زود تقاضای این مسئله را کرده

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 اسفند 90 [ 12:38]
    سطح
    19
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    تشکرها
    229

تشکرشده 230 در 69 پست

Array

خیلی خوبه ستاره جان کار درستی کردی
    اگر هم ایشون باهات تماس گرفت فقط درصورتی جوابشو بده که بخواد رابطه تونو رسمی کنه و به قصد آشنایی باشه و رسما اقدام کنه برای خواستگاری. و بگو فقط درصورتی حاضر به برقراری مجدد ارتباط هستم که رابطه مون روشن و واضح و زیر نظر خانواده هامون باشه.
    اگر بخواد دوباره ارتباط برقرار بشه و بگه حالا یه مدت دوست باشیم تا همدیگه رو بشناسیم تا بعدا ببینیم چی میشه و منم شرایط کارم بهتر بشه و از این حرفا و بهونه ها آورد گول این حرفا رو نخور و کاتش کن! چون رابطه ها و دوستیهــــای این شکلی که بدون اطلاع خانواده ها انجام میشه اکثرا به ضرر دخترا تموم میشه.

اون تو محیطی بزرگ نشده که دختر زیاد باشه و خودش می گه که من اولین دوست دخترشم من به همین خاطر فکر می کنم اینقدر زود تقاضای این مسئله را کرده
    این حرفو خودش زده یا شما خودت اینطوری فکر میکنی؟ منظورم اینکه میگی چون تو محیطی بوده که دختر زیاد نبوده این پیشنهادو داده!
    ببین ستاره هیچ ربطی نداره ! حتی اگه تو همچین محیطی یا مثلا تو یه شهری بزرگ شده که ارتباط دختر و پسر خیلی جالب نیست یا دختر زیاد نیست و از این حرفا باید به اولین دختری که رسید پیشنهاد معاشقه بده!!؟؟ آخه این چه حرفیه!
    مگه اینایی که تو شهرای بزرگ هستن و دور وبرشون پر از دختره رنگ و وارنگه چی از این قضیه نصیبشون میشه که در نبودش بخوان همچین رفتاری پیش بگیرن!؟؟
    اتفاقا ایشون اگه تو همچین محیطی بزرگ شده و اینقد زود توی بقول خودش اولین دوستیش!! همچین پشنهادی میده پس اگه یه جایی بود که دور و برش پر از دختر بود چکار میکرد!؟؟ پس آب ندیده وگرنه شناگر قابلیه ...!
    بهرحال این هیچ ربطی به اون قضیه نداره! این به شخصیت و اخلاقیات آدما برمیگرده. آدم اگه سالم باشه و برای خودش ارزش قائل باشه اگه بین یه مشت دخترم باشه یا وسط بیابون براش فرقی نداره به اعتقاداتش پایبنده!
    اصلا موضوع این نیست که زود تقاضا کرده یا باید دیرتر تقاضا میکرد!!!! موضوع اینه که اصل تقاضایی که کرده غلطه!! شما چرا روی زمان گفتنش زوم کردی!؟

17. 4 کاربر از پست مفید آتنــــــا25 تشکرکرده اند .

آتنــــــا25 (دوشنبه 10 بهمن 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    33
    دستاوردها:
    تشکرها
    216

تشکرشده 222 در 93 پست

Array

خیلی ممنونم من هم خودم از وقتی که رابطه رو شروع کردم همش متوجه بودم که این رابطه شکل نمی گیره ولی نمی دونم چرا خواستم این رابطه رو حفظ کنم شاید به خاطر شکسته قبلی که داشتم همش می گفتم شاید دارم بدبینانه به قضیه نگاه می کنم شاید دوستی ها همش همینطوره و می خواستم که نظر بقیه رو هم بدونم بدونم آیا واقعاً همه دوستی ها همینطوره به این زودی به اینجور مسائل کشیده میشه تجربه خوبی بود برای اینکه خودمو محک بزنم ببینم که دو مرتبه با شروع جدید یه رابطه چه رفتاری دارم فهمیدم که دیگه ستاره ساده قبلی نیستم ولی برای خودم ناراحتم که چرا نمی تونم شخصی را که واقعاً دوستم داشته باشه رو پیدا کنم

19. 3 کاربر از پست مفید ستاره1388 تشکرکرده اند .

ستاره1388 (دوشنبه 10 بهمن 90)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)