به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 مهر 90 [ 15:12]
    سطح
    17
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 14
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Arrow آیا ازدواج با یک تاجر چینی درسته؟

دوستان همدردی سلام
    دختری هستم 25 ساله. فارغ التحصیل رشته هنر. چند ماه پیش به واسطه رشتم و ملاقات با توریست های کشورهای مختلف با یک تاجر چینی آشنا شدم و پس از یک مدت صحبت در خصوص مسائل مختلف زندگی ایشون از من خواستن که با هم بیشتر آشنا بشیم و از من تقاضای ازدواج کردن. ایشون مسلمون هستن اما سنی هستن و 33 سالشونه و تاجر تجهیزات پزشکی هستن. من راجع به ایشون تحقیق کردم و آدم خوبی هستش اما به چند دلیل دائم دو دلم که چه جوابی به ایشون بدم؟
    1. من شیعه ام و اون سنی و این تا چه حد میتونه مشکل ساز باشه؟
    2. آیا من می تونم با یه فرهنگ دیگه و تو یه کشور دیگه زندگی کنم؟
    این مسائل باعث میشه دائم تو انتخابم دچار تردید بشم. خانواده هامونم در جریانن و طبیعتا اونا هم از همین چیزا می ترسن.
    چه جوری می تونم به تردیدهام پاسخ بدم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 05 آبان 90 [ 15:39]
    سطح
    19
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    دستاوردها:
    تشکرها
    51

تشکرشده 52 در 29 پست

Array

RE: آیا ازدواج با یک تاجر چینی درسته؟

دوست عزیز سلام
    شما دو مسئله بسیار مهم در ازدواج را مطرح کردید.یکی اختلاف فرهنگی و دیگری اختلاف مذهبی و اعتقادی.
    اختلافات فرهنگی هر چه کمتر باشد مشکلاتتان هم کمتر خواهد بود.فرهنگ ما در اعمال-رفتار -گفتار و حرکات ما نمود پیدا میکند.همچنین در معاشرتهای ما-بینش ما-اعتقادات ما در کل در تمام ارکان زندگی ما نقش دارد.اگر با کسی قصد ازدواج دارید دقت کنید که از نظر فرهنگی در یک سطح باشید و هرگز خود را به این دلخوش نکنید که بعد از ازدواج تغییرات لازم را خودم ایجاد میکنم چون کاری بسیار سخت و تقریبا نشدنی ست.زیرا فرهنگ هر فرد با ذره ذره زندگی اش عجین شده است.
    مسئله دوم اختلاف مذهبی است.عزیزم شیعه و سنی در ارتباط با باورها و عقایدشان اختلافاتی دارند یه موردی در دین شیعه پذیرفته شده است ولی در در دین سنی مورد قبول نیست.مخصوصا اگر شما فردی پایبند به اجرای تکالیف دین خود باشید مشکل بیشتر هم خواهد شد و اختلافات بیشتر نمود پیدا میکند.و موردی که حتما باید در نظر بگیرید اختلاف در تربیت فرزندان است که نباید نادیده گرفته شود.
    عزیزم بیشتر فکر کن و ببین میتونی با این اختلافات کنار بیای بعد تصمیم بگیر.
    موفق باشی

3. 6 کاربر از پست مفید مهشید25 تشکرکرده اند .

مهشید25 (پنجشنبه 24 شهریور 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

سلام،

ازدواج بین ملیت های مختلف صورت می گیرد و افرادی هستند که با این ازدواج ها خوشبخت شدند.
    ولی به نظر من این یک کار بسیار سخت و پیچیده است.
    خیلی باید راجع به این مسئله فکر کرد و جوانب مختلف رو در نظر گرفت.

گاهی کارشناسان ازدواج بین قومیت های مختلف و یا حتی بین "بالا شهر" و "پایین شهر" رو توصیه نمی کنند! چه برسد به ملیت های مختلف...

من دیدم که دو نفر از دو ملیت مختلف با هم خوشبخت بشوند. ولی واقعیت این بوده که در یک چنین ازدواجی، یکی از اونها قسمت بزرگی از اعتقادات و فرهنگ خودش رو کنار گذاشته و خودش رو تطبیق داده به همسرش.
    به خصوص چون شما کسی هستی که مهاجرت می کنی و به کشور اونها می روی، این شما هستی که باید بتوانی خودت رو تغییر بدهی.
    این کار بسیار سخت خواهد بود.
    به خصوص که به احتمال زیاد شما چیز زیادی از فرهنگ چینی ها نمی دانی. چینی ها هم فرهنگ و رسم و رسومات خاص دارند.

شاید اگر شما سالها در چین زندگی کرده بودی و چندین دوست چینی داشتی و با اونها مشکلی نداشتی و با فرهنگشون کنار آمده بودی، خیلی راحت تر می توانستی راجع به این مسئله نظر بدهی.

به هر حال به نظر من شدیداً احتیاط کنید و راجع به این مسئله خیلی فکر کنید. سعی کنید در این مدت با فرهنگ اونها آشنا بشوید. اگر قضیه جدی تر شد، قبل از ازدواج حداقل با یکی از اعضای خانواده سفری به چین داشته باشید تا کمی با شرایط و محیط زندگی خواستگارتون آشنا بشوید. اینطوری شاید راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید.

چون در رابطه با تفاوت مذهبی پرسیدید، به شما پیشنهاد می دهم که قسمتی از مقاله ای که مدیر همدردی روی سایت قرار دادند رو بخوانید:

شباهت در عقاید مذهبی به قدری در سعادت کانون زناشویی اهمیت دارد که روان شناسان ،‌ ازدواج دو نفر از مذاهب مختلف را معمولا غیر عاقلانه می دانند . دلایل این نظریه بسیار است.

در وهله اول ،‌اگر تنها یکی از دو همسر به عقاید مذهبی خود با ایمان کامل پایبند باشد ، امکان اختلاف نظر در این مورد زیاد خواهد بود. به علاوه آنچه که در این زمینه اهمیت دارد ، تربیت کودکان بر حسب عقاید مذهبی به خصوص است.

یکی دیگر ا زمشکلات ازدواج افرادی که دارای مذاهب مختلفند ، مخالفت اولیاء آنهاست ، زیرا این مسئله اغلب باعث جدایی جوان از پدر و مادر خود می شود و بعدها ممکن است هر یک از طرفین تقصیر این جدایی را به گردن همسر خود بیندازد. ولی اگر یکی از طرفین مسئله مذهب را جدی نگیرد ،‌احتمالا مشکل حادی پیش نخواهد آمد.

نکته بسیار مهم در مورد نقش مذهب و ازدواج :

بسیار پیش آمده است که دو نفر قبل از ازدواج از مفاهیم کلی در مورد مذهب استفاده می کنند و هر دو توافق پیدا می کنند ولی بعد از ازدواج ، در نمودها و مصادیق آن موارد کلی ، دچار اختلاف می شوند.

مثلا ، هر دو می گویند مسلمانیم ، هر دو از صداقت ،‌ ایمان ،‌ حجاب و .... حمایت می کنند .

ولی در برخورد با مسائل و جزئیات زندگی ، برداشتها و اختلافهای جدی پیدا می کنند.

یکی حجاب را چادر می داند ، دیگری هیچ اعتقادی به چادر یا حتی به مانتو هم اعتقاد ندارد.

یکی هرگونه موسیقی را حرام می شمارد ، دیگری موسیقی را آرامش روح می داند.

یکی زندگی مرفه را در تعارض با مذهب نمی داند ،‌ دیگری رفاه گرایی را در تضاد با مذهب خود می داند.

یکی پذیرائی مهمان زیاد را در منزل ، مهمان نوازی دانسته و می گوید : در خانه من، به روی همه باز است و من مهمان نواز هستم ،‌ دیگری میگوید مگر خانه ما ،‌ کاروانسراست که درش بروی هر کسی باز باشد. و دیگری را ولخرج می شمارد.

یکی برای مسافرت ، مشهد و زیارت را در نظر می گیرد ، دیگری دوست دارد به شمال و لب دریا برود . و هزاران مسئله ریز و درشت دیگر در زندگی مشترکشان پیش می آید ،‌ که با تولد فرزندان حادتر می شود ،‌ چون تفاوت در سبک تربیتی فرزندان را نیز شامل می گردد. و هر کدام سعی دارد با زیر و بمهای ارزشی خود ، فرزندان را تربیت کند.

لذا توصیه می شود ، که قبل از ازدواج ، فقط روی مفاهیم کلی بحث نشود ، و به نمودها ، مصادیق و مثالهای عینی آن توجه شود . سعی شود با مثالهایی ، طرف مقابل را در موقعیت های عینی و واقعی قرار داد.
    موفق باشید.

5. 12 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (پنجشنبه 24 شهریور 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 28 شهریور 90 [ 17:41]
    سطح
    25
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
    دستاوردها:
    تشکرها
    184

تشکرشده 184 در 70 پست

Array

سلام

بنده قبلا هم گفتم
    ببینید بر فرض محال که اختلافات فرهنگی و مذهبی کنار گذاشته بشه
    بعدا که فرزند دار شدید در مورد تربیت اون چه خواهید کرد
    تربیت علوی یا تربیت تسنن

الان این مسئله شاید مهم نباشه ولی بعدا حتما مهم خواهد شد
    هر دو نفر فرزند رو پاره تن خودش می دونه و میخواد اون جوری که میخواد تربیت بشه

علی علی

7. 7 کاربر از پست مفید احمد علي تشکرکرده اند .

احمد علي (سه شنبه 05 مهر 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 11 بهمن 91 [ 20:36]
    سطح
    18
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 100
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 38 در 11 پست

Array

خانم محترم
    از لحاظ شرعی.اینکه شیعه و سنی ازدواج کنند مشکلی نداره
    تفاوت فرهنگی هم مقوله مهمیه.اما میشه به مرور زمان در این زمینه به تفاهم رسید
    درمورد فرزندان تون هم بنده به شخصه فکر نمیکنم مشکلی باشه.حق انتخاب اینکه فرزندانتون چه دین و مذهبی داشته باشند باید به خودشون واگذار بشه
    اگر دوست دارند شیعه باشند.خوب شیعه بشن
    اگر هم میخوان سنی بشن.خوب سنی بشن

پ.ن:مردم چین عمدتا بی دین و کمونیست هستند.بنابراین احتمال این وجود داره که فرزندانتون اصلا از اسلام خارج بشن

9. کاربر روبرو از پست مفید gilber تشکرکرده است .

gilber (سه شنبه 05 مهر 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 01 اردیبهشت 97 [ 02:14]
    سطح
    81
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 61
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,578

تشکرشده 5,967 در 1,568 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array

عزیزم دوستان گفتنی ها رو گفتند فقط یک نکته. تقریبا عده ای (اگر نخواهیم تعمیم بدهیم) از مردم چین از نظر روابط جز سرد مزاجها هستند. در حالیکه مردم ایران معمولا جز گرم مزاجها شناخته میشن. نمی دونم چطور باید تشخیص بدی ولی حواست به این نکته باشه که تفاوت خیلی زیادی نداشته باشید. ضمن اینکه در مورد تک فرزندی و قانون های خیلی خاصی که در کشور چین هست هم تحقیقی بکنید (اگر خواستید اونجا زندگی کنید) .
    هر آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند
    و هر آنچه را برای خود نمی پسندی برای دیگران هم نپسند

11. کاربر روبرو از پست مفید deljoo_deltang تشکرکرده است .

deljoo_deltang (سه شنبه 05 مهر 90)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)