به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36
    کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

RE: ميخوام واسه شوهرم ماشين بخرم ....

نقل قول نوشته اصلی توسط نيكا.امين
    با سلام

ممنون از همه دوستان

من ميدونم زندگي مشترك اين حرفا رو نداره . ولي زن شاغل بايد تو زندگيش انگيزه داشته باشه تا بتونه راحتتر مشكلات رو تحمل كنه . من بيشتر ميخوام كه از همين شروع زندگي جايگاه مالي رو مشخص كنم تا بعد مشكلات بيشتري پيش نياد .

آيدين عزيز : حق با شماست اين مشكل بايد ريشه اي حل بشه ولي نميدونم چه جوري ؟

دوستان من با همسرم تو اين تعطيلات صحبت كردم .
    اونم گفت من كاري به حقوق تو ندارم . من خودم از پس هزينه ها بر ميام تا حالا هم ازت نپرسيدم چقدر حقوق ميگيري و كجا خرجش ميكني ( انصافاً راست ميگه ) . داشته باشم ماشين ميخرم نداشته باشم نميخرم . تو هم هر كاري دوست داري بكن .

ولي اينايي كه گفت يه جوري انگار با لجبازي و قهر بود .

بعدها ممكنه بگه : خودت نخواستي به من تو هزينه هاي زندگي كمك كني و مال من و مال تو كردي .....

منم حرفامو زدم و از خط قرمزها و حق زن و مرد صحبت كردم .

هيچ عكس العملي نشون نداد كه بدونم نظرش تغيير كرده يا نه .....

بازم صبر ................
    سلام خواهرم
    چند تا نكته تو حرفهاي شما بود:

گفتيد "مي دونم زندگي مشترك اين حرفها رو نداره " بايد بگم اتفاقا زندگي مشترك اين حرفها رو داره... ولي مي شه اين حرفها رو چند سالي مسكوت گذاشت بعد مثل يه زخم كهنه بازش كرد و ديد عفونت كرده! حرفها رو بايد زد... يك رويه مالي در آينده مشخص كنيد و مطابق اون پيش برويد! حتي مي تونيد براي خودتون و استفاده از حقوق خودتون در اون رويه جايگاهي ببينيد و توافق كنيد!

گفتيد مشكل بايد ريشه اي حل بشه!؟ چه مشكلي دقيقا! اين كه مي خواهيد به نام خودتون ماشين بخريد با پول و سرمايه پس اندازتون ؟ اين كه مشكل نيست! يك مساله مالي هست كه راه حلش مشخصه! توسط جناب baby هم اشاره شد... قبلا هم گفتم... مسائل مالي با مشكلات مالي كاملا دو موضوع جدا هستند.. مسائل مالي شما با همسرتون از جمله درآمد شما، موضوعي كاملا حل شده است و در شرع و دين، شما استقلال مالي كامل داريد و هيچ كس حق تصرف در اموال شما رو نخواهد داشت... دليلي هم نداره تا درخواست كمكي نشده به شوهرتون كمك كنيد.. اگر درخواست شد لطفا قرض بدهيد! بخشيدن اكيدا ممنوع!

نه لجبازي و قهر نبوده.. هرچند هم اگر بوده مهم نيست! شما حرفهاتون رو زديد.. اما ديگه قضيه رو پيگيري نكنيد كه منجر به چالش بشه...

2. 2 کاربر از پست مفید sci تشکرکرده اند .

sci (شنبه 28 خرداد 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 10 دی 90 [ 15:08]
    سطح
    28
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    146

تشکرشده 151 در 61 پست

Array

سلام . ممنون از پاسختون

نكته اينجاست كه اگر من اصرار و پافشاري براي به نام زدن خودرو يا منصرف شدن از خريد بكنم ، مي ترسم خودش مشكل ساز بشه چرا كه اگر ماشين به اسم من خريده بشه همسرم دلخور بشه و پس لرزه هاي بعدش آزارم بده .اگر خريده نشه كه همون موضوع عدم اعتماد و از دست دادن برگ برنده ..............

به نظر خودم خوبه كه من پول نقدمو ندم (ميخوام با پول نقدم يخچال بخرم ) و در پرداخت اقساط كمك كنم .اينجوري هم خودم آرامش دارم (كه همه پول ماشين رو ندادم ) و هم اعتماد همسرم رو جلب كردم .................... بهتر از اينه كه با دعوا يه ماشين به اسم خودم داشته باشم و همسرم دلسرد باشه .

نظر شما چيه ؟

کارشناس افتخاری

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    79
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    SocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,934

تشکرشده 5,973 در 1,154 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط نيكا.امين

سلام . ممنون از پاسختون

نكته اينجاست كه اگر من اصرار و پافشاري براي به نام زدن خودرو يا منصرف شدن از خريد بكنم ، مي ترسم خودش مشكل ساز بشه چرا كه اگر ماشين به اسم من خريده بشه همسرم دلخور بشه و پس لرزه هاي بعدش آزارم بده .اگر خريده نشه كه همون موضوع عدم اعتماد و از دست دادن برگ برنده ..............

به نظر خودم خوبه كه من پول نقدمو ندم (ميخوام با پول نقدم يخچال بخرم ) و در پرداخت اقساط كمك كنم .اينجوري هم خودم آرامش دارم (كه همه پول ماشين رو ندادم ) و هم اعتماد همسرم رو جلب كردم .................... بهتر از اينه كه با دعوا يه ماشين به اسم خودم داشته باشم و همسرم دلسرد باشه .

نظر شما چيه ؟

خواهرم چون بحث ماشين خريدن حداقل در ذهن شما به چالش كشيده شده... فعلا پروندش رو مسكوت بگذاريد! هيچ اشكالي هم نداره كه پيش پرداخت رو شما ندهيد و هزينه خريد يخچال يا هر چيز ديگري كنيد... يا نكنيد!
    واقعيت اينه كه بايد زن و شوهر ضمن همراهي با هم حسابهاي جداگانه داشته باشند و نسبت به اون حسابها حق تصرف شخصي!
    هيچ كس اجازه دخالت در حساب ديگري رو هم ندارد... اما مي تونه از كم و كيف اون حساب با خبر باشه.. هيچ اشكالي هم نداره!
    تقسيم وظائف مالي و مديريت خرج در آينده براي هر زوجي لازمه.. و شما هم اين كار رو خواهيد كرد...
    در مورد پرداخت اقساط اگر از شما درخواست شد... بي شك قبول كنيد كه قسمتي از اون رو بپردازيد... مثلا يك قسط در ميون! اما يك قسط كامل رو! نه قسمتي از يك قسط رو!
    در صورتيكه در خواست نشد پس انداز كنيد و عذاب وجدان نداشته باشيد...
    ببينيد خواهرم: پولي كه شما پس انداز مي كنيد كه به خرج جاي ديگري جز خانواده شما نخواهد رسيد... پس نيازي نيست كه الزاما از همين امروز به دنبال يك رديف هزينه اي براي درآمد خود باشيد! پس ذهن خودتون رو درگير نكنيد و به شوهرتون هم صادقانه در مودر پس اندازتون صحت كنيد و بگوييد هر موقع مورد نياز بود چه پس انداز و چه درآمد بگويد تا بكار بگيريد... خوشحال باشيد و با ظرافت زندگي كنيد

5. کاربر روبرو از پست مفید sci تشکرکرده است .

sci (شنبه 28 خرداد 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 21 اردیبهشت 92 [ 12:37]
    سطح
    62
    Level completed: 39%, Points required for next Level: 183
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    277

تشکرشده 281 در 126 پست

Array

دوست خوبم من از اولین روز دوستیم تا الان که 3 سال از زندگیم میگذره همه جوره شوهرم رو ساپورت کردم و هیچی نخواستم و با هزار تا گرفتاری عروسی کردیم ( من یک دهم دخترای دیگه خرج نکردمو ) و خانوادم کلی کمک کردن و ما در عرض3 سال خانه خریدیم و من 2 سال زیر بار اقساط خرد شدم و دم نزدمو و با خانواده شوهرم قطع رابطه ام و اونا کمکی نکردن و ....
    خلاصه همه جوره زن زندگی بودم و هستم و....
    اما

پارسال زمستان آقای شوهر با طلبکاری گفت 3 دانگ خانه مال منه بابت زحمت هایی که کشیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من وا رفتم. دلم شکست ... خیلی ...

از همون موقع تا الان حضورم رو کم رنگ کردم. الان بیشتر تلاش می کنه و تازه تازه داره می فهمه زندگی یعنی چه و این وسط هم کلی کنتاک داشتیم که همیشه با داد من و عذر خواهی اون تمام میشه!

نتیجه:
    اصلا وظایفی رو که مردت باید انجام بده به عهده نگیر و به قول یکی از دوستامون لزومی نداره میزان درآمدتو بدونه!
    و اصلا معنی نداره تو پول بدی ماشین به نام اون باشه.
    الان سنگهاتو وا بکنی بهتر از اینه که زیر یک سقف بری و مثل من تازه بفهمی چقدر از خود گذشتگی بیخود کردی.

من زندگیم خوبه خدا رو شکر ولی اگه انقدر شل نمی دادم و وظایفی رو که اصلا به من به عنوان یک زن ربط نداشت رو به عهده نمی گرفتم الان خیلی خیلی بهتر بود.

قابل توجه اون یکی دوستمون که این ناسپاسی آقایون رو به مهریه بالا ربط دادن :
    من مهرم 110 تا سکه است و آرایش عروس و لباس عروس و دسته گل و ماشین عروسم رو خودم درست کردم!!!!

7. 5 کاربر از پست مفید نازنین غ تشکرکرده اند .

نازنین غ (چهارشنبه 23 شهریور 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 23 بهمن 94 [ 20:39]
    سطح
    44
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsRecommendation Second ClassVeteran
    تشکرها
    100

تشکرشده 100 در 53 پست

Array

من هم با نازنین موافقم اگر قراره زن چیزی با خودش به عنوان ارثیه و یا با حقوق خودش بخره به اسم خودش باشه بهتره
    مردها هم مجبور نیستن هر خونه یا ماشینی که خریدن به اسم زنشون بکنند
    همین که بتونند چرخ زندگی را بچرخونند و یا مناسبتها را فراموش نکنند و معاش زندگی را کسب کنند
    کافیه
    اگر هم بعضی اوقات مردها میخوان کاری واسه همسرشون بکنند و چیزی به اسمشون بخرند یا طلا و ...
    خودشون باید با دل و علاقه این کار را بکنند
    اگر زن مثلا بگه حالا اینهمه سال زندگی کردم خونه را بکن به اسمم یا زن به زور بگه اینو برام بخر به نظرم یه نوع اجباره و اگر هم مرد این کار را بکنه از ته دلش نباشه باز هم اختلاف پیش میاد و احساس میکنه بهش اجبار شده
    و قشنگ نیست
    من که اوایل ازدواج میرفتم سر کار کلی با همکاراتم و رئیسم کلنجار میرفتم و اعصابم خورد میشد با یه مشت همکار حسود که آقا خرج دانشگاش کم نیاد هم مامانم و هم من و پدر مادرش و خودش هم پاره وقت کلی پول ریختیم تو جیب دانشگاه آزاد درسش را به خاطر فقط چهارده واحد کنار گذاشت
    منم از کارم استعفا دادم گفتم تو درست تموم بشونیست حالا که درست را تموم نکردی و تمام حساب و کتاب پولای منم داری منم استعفا میدم خرج زندگی پای خودت بزار بفهمی یه من ماست چقدر کره داره
    تازه ازش پول هم میگیرم و جمع میکنم و اون هم پولایی که جمع میکنه (البته اگر جمع کنه چون فوق العاده ولخرجه)
    اگر من لازم داشته باشم میده به من
    و من هم سعی میکنم هرچی پول گیرم میاد جمع کنم

reza zafran
    مهمان

از اول در مورد درامدتان و هزینه کردنش صحبت کنید بهتره تو عقد ماشین به اسم شوهر تون نشه
    اگه صحبت نکنید و الان به توافق نرسید خیلی سخت خواهد شد

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)