به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 57
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 13 تیر 90 [ 14:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    1,381

تشکرشده 1,389 در 345 پست

Array

RE: سوال درباره انتخاب دختراني با حجابي خوب و مناسب

آخ جون

اومدم یک سر به دوستام بزنم ببینم حالشون چطوره:)

حالا شانسی این تاپیک رو باز کردم.گفتم هم حال دوستان رو بپرسم هم یک نظر بدهم

خوبید؟

اما در مورد تاپیک اول بگم فرهنگ جان گفته :

.سطح توقع باید در سطح امکانات موجود باشه.
    فرهنگ خیلی پست هات رو دوست دارم.یک سبک خاصیه.ایشالا همیشه همین طوری تک بمونی.همراه با شوخی خیلی مطالب با ارزشی میگی

خب حالا از بحث های حاشیه ای که بگذریم من نکته ی تمام مطالب رو پشت سر هم لیست می کنم :
    مشكل و در واقع سوال من اينه كه من و ساير آقاياني مثل من كه ترجيح ميديم دختري با حجاب خوب و كامل رو براي ازدواج انتخاب كنيم،چطور بايد به خصوصيات فيزيكي طرفمون پي ببريم؟!
    شما میتونید ویژگی های ظاهری ای که دوست دارید رو به مادرتون بگید
    نباید به ظاهر همسرت درجه دوم را قائل باشی. ظاهر همسرت را باید جزء اولین معیارهات قرار بدهی. خیلی راحت باید بگی که من یه زن می خوام که مثلا حجابش فلان باشه و خوشکل هم باشه و ...
    از طریق مشاور
    باید حواست باشه که اگه گرم مزاجی، نمی تونی زندگی با یه زن سردمزاج را تحمل کنی. این مسءله را هم باید خیلی جدی بگیری.
    من با قاطعیت صددرصد میگم که این حرف غلطه.
    مثلا فرض کن برادر من ازم بخواد که میزان گرایش جنسی یه دختر رو که براش کاندید کردیم، بسنجم! بخدا نمی تونم! اصلا و ابدا نمی دونم چجوری میشه فهمید!
    من در مورد دوستام هم که سالها باهم بودیم، نظری در این مورد ندارم.
    ببینید، شما برای ازدواج باید به یه کسی اطمینان داشته باشید. اگه خیلی به مادر و خواهرتون اطمینان ندارید، خاله ای، عمه ای، یا شخص دیگه ای رو که بهش اطمینان دارید بفرستید. البته من فکر نمیکنم امین تر از مادر، شخص دیگه ای پیدا کنید.
    خیلی داری وسواس به خرج میدی. یه راهکار دیگه میخوام بگم اما جرأت نمیکنم اینجا بگم.
    چرا اینقدر بدبین هستین ؟
    یعنی الان همه چی درسته فقط مونده دیدن بی حجاب دختر موردنظر ؟؟؟
    سلام این موضوع یه راه حلی را هم توی اسلام واسه اش گفته اند که اگر همه چیز حل بود و واقعا تنها و تنها مساله باقی این بود یه چیزایی حلال می شه هم برای آقا و هم خانم (از توضیح بیشتر از این معذورم همنیقدر هم که گفتم احتمالا حساب کاربریم مسدود شه!
    سطح توقعتو در سطح چیزی

که می شه با نگاه تشخیص داد پایین بیار.سطح توقع باید در سطح امکانات موجود باشه.
    راستی آقا حامد، یه عکسی چیزی از دختر مورد نظر پیدا کنید و معیارهای اولیه تون را تا حدودی بسنجید. بالاخره این فامیل یه عکس از ایشون دارند دیگه
    دوم اينكه تو اول برو با دخترخانم صحبت كن باهاش آشنا شو اگه تنها چيزي كه نگرانت كرد پوست بدن و هيكل و ... بود محترمانه از خود دختر بخواه كه اگر اشكالي نداره يكبار ايشون رو بدون حجاب ببيني. يه جوري هم نگو كه فكر كنه ميخواي روش عيب بذاري و ناراحت شه فقط يه چيز خوب بگو مثل: تو خواستگاري و با حرف زدن با همديگه زيباييهاي روحي همو مي بينيم و منم در اين مورد شما رو عالي ميدونم
    خوشم میاد هم خدا رو میخواید هم خرما رو.هم دختره با حجاب باشه هم شما بتونی جزئیاتشو ببینی.
    خب نمیشه که برادر من!
    کمی بیشتر فکر کن آیا در ازدواج واقعاً این مسائل اینقدر مهمه؟
    این پستها رو هم مطالعه کنید
    خب من زیر هر پست یک جواب هم نوشته بودم.ولی دیدم اینجوری جنبه ی این رو پیدا می کند که من دارم نوشته ی دوستان رو تحلیل می کنم.پس نوشته های خودم رو پاک کردم.ولی نقل قول ها رو نگه داشتم بالاخره کل خلاصه ی مطلب است و می شه گفت به درد می خوره (دلم رو نشکونید دیگه.ایشالا که به درد بخوره):)

نظر شخصی من : بالاخره این معیار چه در درجه اول باشد چه در درجه ی آخر ، برای شما که ظاهر برایتان مهم است یک معیاری است که حتما باید در نظر گرفته شود.قرار هم نیست از کسی کمکی گرفته شود یا به کسی اعتماد شود.خود آدم شخصا باید این معیار را ارزیابی کند.حالا شیوه ی ارزیابی این ملاک با توجه به عقاید و نظر طرفین متفاوت است.بالاخره کسی منکر راه درست نیست و بالاخره دو نفر آدم(در آستانه ی ازدواج) می توانند سر این موضوع به توافق برسند.که اگر نرسند نشان می دهد در آینده نیز نمی توانند سر مسایلی که با هم اختلاف نظر دارند ، به توافق برسند.شما نه در همان ابتدا ، اگر مراحل اولیه ی آشنایی با خانم را پشت سر گذاشتید این مورد را با خانم مطرح نمایید و هیچ راه حلی هم برای این مورد ارائه نکنید.بگذارید خود خانم با توجه به عقاید و سلیقه و تشخیصشان یک راه به شما پیشنهاد کنند.به هر حال مهم دیدن شما است.اینکه این دیدن به چه شیوه ای انجام پذیرد اهمیتی ندارد.لذا به همین راحتی مشکل حل می شود.بالاخره ممکن است یک خانمی هم به هیچ وجه این مساله را قبول نکنند (که در حقیقت می توان گفت آن خانم معیار های شما را برای ازدواج ندارند).دقت کنید که همه برای ازدواج با همه مناسب نیستند.برای یک آقایی ظاهر اصلا مهم نیست ، آن آقا می رود و با آن خانمی ازدواج می کند که به هیچ وجه دوست ندارند یک آقا اندامشان را ببینند.برای یک آقایی هم مثل شما ظاهر مهم است پس باید بگردید و شخصی را پیدا کنید که این معیار شما را داشته باشند .

امیدوارم توانسته باشم پاسخ مناسب بدهم

ارادتمند

2. 4 کاربر از پست مفید arix تشکرکرده اند .

arix (پنجشنبه 08 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 08 شهریور 94 [ 23:38]
    سطح
    49
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 143
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1,748

تشکرشده 1,723 در 298 پست

Array

سلام
    اینکه میگن اگه همه چی اکی بید پسره میتونه یه نظر خانومو ببینه،اخه نمیدونم کسی تا حالا شنیده که همچین کاری شده باشه؟من که نشنیدم،حالا اگه پسر و دختر از لحاظ فکری همو پسند کردن موند فقط دیدن هیکل و اندام طرف،اگه پسر دید و پسند نکرد تکلیف اون دختر چی میشه،خیلی خیلی سخته تحملش که فقط بخاطر فرم و سایز فلان جا قبولت نکنن

به نظر من خیلی سخت گیری و وسواس بخرج ندین،همینکه چاقی لاغری و وضعیت پوست و موشو بدونین کافیه دیگه،تناسب اندامو من خیلی ها رو دیدم قبل عروسی چاق و بد هیکل بودن بخاطر همسراشون خودشونو خوش هیکل کردن،خیلی هام میشناسم مانکن بودن ولی بعد عروسی نمیدونی چی شدن این اندامو ظاهر یه چیزیه که پایدار نیس میشه اراده کرد و لاغر شد چاقیم که قربونش برم همینجوری غیر ارادی پیش میاد،شما نیگا نکن به مدلا وبازیگرای خارجی که حتی بعد زایمان دو سه ماهه برمیگردن به همون هیکل سابق که بعید میدونم فقط از طریق ورزش و تغذیه باشه کلی عمل میکنن و ...
    بگین همون خواهر مادرتون اون چیزایی که شما نمیتونین ببینینو ببینن بهتون گزارش بدن.

4. 3 کاربر از پست مفید shayana تشکرکرده اند .

shayana (پنجشنبه 08 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط milad.90
    ولي از طرفي مطمئنم دختري كه با لباسهاي به شدت تنگ و چسبون و 7 قلم آرايش تابلو و جلفتوي خيابون ظاهر ميشه جز بي قيد و بندي اسم ديگه اي نميتونم روش بذارم!!
    مطمئن نباش دوست عزيز!
    اينقدر راحت نميشه در مورد افراد قضاوت كرد! شايد اعتقادي به حجاب نداشته باشه. خواهش ميكنم اجازه بدين لااقل در اين تالار اينقدر هر فردي رو تخطئه نكنيم.

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke
    اما در مورد من ظاهر زن جزء معيارهاي اصلي منه. اين معيارها شامل:... نداشتن موهاي زائد روي بدن - چاقي و لاغري - گرم و سرد مزاج بودن.

بالاخره گرم يا سرد چاق يا لاغر؟!

يا مثلا دختري كه موهاش مثل جودي ابت باشه. (الان يه نفر هست كه به خاطر جودي ابت بهم ايراد ميگيره.)

6. کاربر روبرو از پست مفید yasa تشکرکرده است .

yasa (پنجشنبه 08 اردیبهشت 90)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 91 [ 02:32]
    سطح
    23
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    تشکرها
    27

تشکرشده 27 در 8 پست

Array

خانم yasa !لطفا به صورت كامل نقل قول كنين نه اينكه وسط يه جمله رو پاك كنين و دو سرش رو به هم بچسبونيد!!!!!! جمله اي كه شما از من نقل قول كردين:ولي از طرفي مطمئنم دختري كه با لباسهاي به شدت تنگ و چسبون و 7 قلم آرايش تابلو و جلفتوي خيابون ظاهر ميشه جز بي قيد و بندي اسم ديگه اي نميتونم روش بذارم!!
    ولي اين جمله من يه پرانتز داشت كه اونو پاك كردين!!!!!!! در ضمن اون پرانتز رو مخصوصا واسه كسايي با فكر شما نوشتم!!!
    جمله من توي شماره 28 اين بود: ولي از طرفي مطمئنم دختري كه با لباسهاي به شدت تنگ و چسبون و 7 قلم آرايش تابلو و جلف(دقت كنيد،عرض كردم تابلو و جلف ،نه يه آرايش ساده،يا بيرون بودن چند تار مو!) توي خيابون ظاهر ميشه جز بي قيد و بندي اسم ديگه اي نميتونم روش بذارم!!
    كه شما اون قسمت پرانتزش رو حذف كردين!!!

و اما جواب به شما!
    دوست عزيز {اعتقاد به حجاب نداشتن} با {سعي در جلب توجه كردن به وسيله به نمايش گذاشتن اندامهاي زنانه و آرايش غليظ به شكل تحريك كننده} دو چيز كاملا متفاوت است!!!
    شما معتقدين اگه دختري به حجاب اعتقاد نداشت ،اشكالي هم نداره كه تحريك كننده رفتار كنه؟!!
    در ضمن يعني حتي معتقدين زنان شوهرداري هم كه اينجور رفتار ميكنن،بي قيد و بند نيستن!!؟؟
    جالبه،، همين شماهايي كه اين رفتارهارو بي بند و باري نميدونيد،كافيه شوهر محترمتون توي خيابون به يه دختر(از همين نوع دخترها!)يه كم خيره بشه!اونوقته كه به شوهرتون انگ هوسباز بودن و خيانتكار بودن رو ميزنين،!،ولي كار اون دختر خانم(سعي در جلب توجه و تحريك كننده ظاهر شدن)رو بد نميدونيد!!؟؟؟؟؟
    لطفا اين تناقض رو جواب بدين!

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 بهمن 90 [ 02:56]
    سطح
    21
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    دستاوردها:
    تشکرها
    25

تشکرشده 25 در 13 پست

Array

نمیدونم شما چرا سریع موضع میگیرید و قاطی میکنید؟!
    اولا ببخشید که خندیدیم.ثانیا من کجا گفتم لباسای چسبون و هفت قلم آرایش و نگاه های تحریک آمیز؟!!
    من گفتم:
    [size=large]چرا فکر میکنید هر کس که چادری و با حجابه حتما آدم معتقدیه و اونیکه مانتوش کوتاهه و موهاش بیرونه و آرایش داره بی قید و بنده؟!واقعا رو چه حسابی از روی ظاهر افراد در مورد اعتقاداتشون قضاوت میکنید؟[/size]

بعد هم گفتم شما که ظاهر طرفتون انقد اهمیت داره دنبال کسی باشید که بتونید این چیزا رو ببینید همین!
    به هر حال ما اینجا با کسی دشمن نیستیم تمام تلاشمون هم کمک یه همدیگه س.ان شالله که مشکلتون حل شه

9. 2 کاربر از پست مفید آهانا تشکرکرده اند .

آهانا (جمعه 09 اردیبهشت 90)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

سلام
    به نظرم این تاپیک خیلی بی دلیل به درازا کشیده شده. بنابر تجربه های فراوان در دور و برم عرض میکنم و امیدوارم تموم کنه بحث رو:
    آقا میلاد! دختران چادری (منظورم دختر آیت الله ... نیست ها!) دختران چادری خانواده های سنتی و یا احیانا متشرع و حتی متعصب! وقتی براشون خواستگاری میاد، اونقدر فهم و درک مسئله را دارند که خودشان (دختر خانوم را عرض میکنم) معمولا (آنچه که عرف هستش و ما دیدیم و می بینیم) با بلوز و دامن یا یک پیراهن قشنگی و یک جوراب نه خیلی نازک و موهای مرتب منتها چادر شبی هم همینجوری روی سرشون میندازن ولی به قدر لزوم هم چادر را باز میکذارند که داماد و خانواده داماد (که بهتر است داماد خیلی نامحرم با خودش برندارد و ببرد) شمه ای از بدن عروس خانوم را ببینند. پس لطفا اینقدر بیخودی خودتون رو نگران نکنید. فقط شما باید حواستون باشه خیلی سفت و سخت مذهبی بازی یا متعصب بازی در نیاری اونوقت عروس خانوم ممکنه به خیال خام خودش که باید حتما جلوی شما رعایت کنه وگرنه شما ممکنه بهتون بربخوره! پا میشه کلی هم با چادر رو میگیره.
    از طرفی چه اشکالی داره شما به مادرتون یا خواهراتون بگید چه جور ظاهری را (خیلی هم وقیح نباید گفت) می پسندید. خیلی سربسته بگید اونا خودشون می فهمن. برادر بنده یه اشاره کرد دو تا مورد بهش نشون دادیم تا دید پسندید و یکیشون الان خانمشون هستش.

اما...
    حالا که بنده الحمدالله متاهلم. اما به جان خودم اگر مجرد بودم و فقط اگر یک اپسیلون احتمال میدادم که داماد روی پر و پاچه و دور کمر و ... من حساب کتاب میکنه! چنان برخوردی باهاش میکردم که تا عمر داره از زن گرفتن پشیمون شه! با عرض معذرت.

و اما یک نکته دیگر!
    زمان ما! یا شاید هم مرد های دور و بر ما! خیلی سایز کمر و دور مچ پا براشون مهم نبود، به تفکرت و ایمانت و دیدت به زندگی و تلاشی که کردی برای زندگیت و اینکه چطوری از فرصت عمرت استفاده کردی که خودت رو تعالی ببخشی اهمیت میدادند. یادم هست! اونقدر از قیافه همسر فعلی ام ناراضی بودم که وقتی اولین بار دیدمش، به محض اینکه رفت کاریکاتورش رو کشیدم و یک اسم هم روش گذاشتم! الان هر چی به مغزم فشار میارم که یک عیب توی هیکل این آدم پیدا کنم نمیشه! به نظرم زیبا ترین مرد روی کره زمینه. قیافه خییییییییییییلی زود برای آدم عادی میشه. اما سیرت اون آدم و رشد یافتگیش و تفکرش هر چی متعالی تر باشه باز هم کمه...

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.

11. 9 کاربر از پست مفید بی دل تشکرکرده اند .

بی دل (جمعه 09 اردیبهشت 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 بهمن 90 [ 10:28]
    سطح
    38
    Level completed: 37%, Points required for next Level: 95
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    357

تشکرشده 355 در 115 پست

Array

سلام
    اول بگم صحبت های خانوم بی دل رو کاملا قبول دارم!
    نمیدونم اونی که داشت میگفت شوخی میکرد یا جدی می گفت! ولی منم اگه کسی به من بگه بیا با آبجیم برو استخر دهنش سرویس میکنم
    در ضمن درسته جواب رد شنیدن برای آقایون خیلی سخته( مخصوصا اگه به دلیل قیافه و امور مادی باشه) ولی حداقل دایره ی انتخابشون خیلی وسیع تر از خانوم هاست. اگه یه دختر بخواد خیلی به ظاهر طرفش گیر بده از کجا معلوم پس فردا یه آدم خوش قیافه تر بیاد سراغش؟!...

13. کاربر روبرو از پست مفید چشم بارانی تشکرکرده است .

چشم بارانی (جمعه 09 اردیبهشت 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 15:16]
    سطح
    65
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 258
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    2,069

تشکرشده 2,080 در 437 پست

Array

اول از همه از بي دل جان به خاطر پاسخش تشكر ميكنم مخصوصا به خاطر اين جمله:
    فقط اگر یک اپسیلون احتمال میدادم که داماد روی پر و پاچه و دور کمر و ... من حساب کتاب میکنه! چنان برخوردی باهاش میکردم که تا عمر داره از زن گرفتن پشیمون شه!
    دوم اينكه آقا ميلاد من نگفتم اونا كه اينجوري برخورد ميكنند دارند كار درست رو انجام ميدن دقت كن: بين "عمل" فرد و "شخصيت" فرد تفاوت وجود داره. گاهي كسي عملي از روي ناداني (فرضا) انجام ميده اما نميشه گفت اين آدم كلا انسان نادانيه! بحث من اينه كه شما به خاطر حجاب هرچقدر بد و هرچقدر تحريك كننده نميتوني بگي در همه ي موارد زندگيش بي بندوباره! قضاوت كردن به اين شكل و نحو غلطه! مگر شما داستان پيامبري كه خداوند ازش خواست بدترين موجود روي زمين رو بيابد و ايشون در نهايت پس از جستجو خودش رو به خداوند معرفي كرد نشنيدين؟

شايد حرفاي من به نظرت عجيب بياد اما بايد دختر مي بودي و در بين دخترها زندگي ميكردي تا بفهمي من چي ميگم! بارها شده بود دسته جمعي با چندتا از دخترهاي خوابگاه ميرفتيم تفريح مثلا كوه و اتفاقا بعضي از اونا فوق العاده بدحجاب بودن با مانتوهاي تنگ و ... اما وقتي پسري تيكه اي بهشون مينداخت تا دو روز گريه ميكردن!!! مشكل اينجاست كه شما نميدونيد لباسهايي كه ممكنه شما پسرها تحريك كننده عنوان كنيد دخترها اين طور نميدونند و به نظرشون كاملا عاديه. حتي ممكنه اگر بهشون بگي لباست تحريك كنندست با خودش بگه: نه ! اصلا اتفاقا لباس من خيلي هم خوبه و اندازمه و خوشگله من دوست دارم زيبا باشم چرا بايد يك لباس زشت و گشاد و به دردنخور بپوشم من زيبايي رو دوست دارم و اگر كسي با ديدن من اين قدر راحت تحريك ميشه مشكل از خودشه كه ... (دقت كن نگفتم اين حرف منه اين حرف خيلي از دخترهاي بي حجابه كه تو به راحتي اونا رو بي بندوبار عنوان ميكني!)

15. 4 کاربر از پست مفید yasa تشکرکرده اند .

yasa (جمعه 09 اردیبهشت 90)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

با دامن نمی شه قضاوت درستی کرد.یه بلوزشلوار اندامی با یا بی روسری به نظرم مناسب تره.

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 شهریور 00 [ 00:15]
    سطح
    83
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 498
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    4,315

تشکرشده 3,200 در 813 پست

Array

منم در تایید صحبتهای دوست قبلی(yasa)
    بگم که تو خوابگاه ما دوستی داشتیم که چادری بود و نماز شب می خوند وبه خدمتکارای خوابگاه و افراد نیازمند کمک
    می کرد. ما که ساده تر بودیم همیشه تحسینش می کردیم غافل ازاینکه چند تا بچه ها و مسئول خوابگاه زیر نظرش داشتن تا اینکه معلوم شد (دزد) خوابگاه که مدتها بود پول بچه ها رو می دزدید ایشون بود.
    جالب که از اون جا بیرونش کردند ولی یک مدت بعد شنیدیم ازدواج کرده با یک پسر خیلی مثبت ولی آقا پسر زحمت نکشیدقبلش از کسایی که می دونست دوستای اونند پرس و جویی بکنه.

صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)