به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 آبان 89 [ 11:14]
    سطح
    37
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    190

تشکرشده 190 در 107 پست

Array

RE: ازدواج با کسی که یک بار طلاق گرفته ؟

سلام عزیزم
    خوب تو الان 16 سال سن داری و اون آقا 36 سالش . این اختلاف خیلی زیادی هست ولی با این حال بهتر روش شناخت پیدا کن میدونی رابطه تو و اون آقا بیشتر شبیه رابطه دختر و پدر میشه تا زن و شوهر چون اون از تو 20 سال بیشتر تجربه داره و کارها و تصمیمات تو را جدی نمیگیره . با همه این تفاصیل حتما با شناخت ازدواج کن

2. 2 کاربر از پست مفید همون شادزی تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 18 تیر 93), همون شادزی (یکشنبه 10 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 89 [ 20:14]
    سطح
    29
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    26

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

سلام عزیزم..اول از همه آفرین به تو که آمدی اینجا و مشکلت را با دوستان در میان گذاشتی و آفرین به تو که اقلا وقت میگذاری و نظر دیگران را میخوانی...
    اینجا خیلی کسانی هستند که تجربشان از من و تو بیشتر و هستند کسانی که تجربه هایی سخت در زندگی داشتن و یکجورایی این تجربه سخت کمرشان را برای مددتی خم کرد.اما مهم اینجاست که در اینجا میان و تجربیاتشان را با دیگران در میان میگذارند و یا بر اساس تجربه هایی که دارن به دیگران کمک میکنند که حداقل دیگران از تکرار مجدد آن تجربه بپرهیزن...
    عزیز من تو الان در سنی هستی که میش گفت تازه در اوج شور و احساسات هستی.راجع به این آقا واحساساتت هم گفتی و من اینجور که از حرفات فهمیدم این احساس را کردم که فکر میکننی که این آقا شازده قصه ی تو ومطمئنا یک آینده رویایی را با این آقا در ذهنت ساختی...
    اما عزیز من به عنوان یک خواهر بزرگتر حرفم را میزنم ونظرم را برات بیان میکنم...دیگه بقیه اش به خودت بستگی داره که بخوایی به حرف من و دوستان توجه کنی یا بیخیال از کنارش رد بشی و پیش خودت به ما بخندی و بگی این ها که هیچی نمیدانن و کار خودت_ارتباط با این آقا را ادامه بدی_ریش و قیچی دست خودت....
    عزیزم به نظر من رابطت را سعی کن با این آقا قطع کنی.میدانم سخت و یکدفعه نمیشه و ممکن که خیلی اذیت بشی و حتی چند شبانه روز گریه کنی و...اما باور کن که سختیش به شیرینی بعد از آن لذتی که بعدها متوجه اش میشی می ارزه..

ببین عزیزم.درست من نه آن آقا را میشناسم و نه میدانم که چطور آدمی ووووووووو ...اممممممممممممممممممممما این را میدانم که یک آقای به آن سن و سال هیچ وقت نمیاد با یک دختر که 20 سال ازش کوچکتر باشه رایطه برقرار کنه و چه برسه که پیشنهاد ازدواج را در چندین سال آینده بده...

شاید اگه تو یک دختری مال یک روستای دور بودی و آن آقا هم مال آنجا بود و چشم و گوشتان بسته و....ممکن بود که یک چنین آقایی با این مشخصات سنی پا جلو بگذاره...البته اگه هم چنین بود مطمئن باش آن آقا برای ازدواج در زمان حال خدمت خانوادت میرسید نه اینکه ارتباطی را با تو شروع کنه و ازدواج در آینده ای که معلوم نیست کی این آینده خواهد رسید را وعده بده..
    عزیزم متاسفم این را بهت میگم..اما متاسفانه در جامعه ی ما و یا حتی در کشورهای دیگه با فرهنگایی متفاوت از ما هستند آقایانی با این سن و سال که از اینکه دخترانی جوان و حتی خیلی جوانتر را بازیچه دست خودشان قرار بدهند لذت میبرند
    عزیزم حتی اگه فرض را بر این اساس بگذاریم که آن آقا واقعا تو را دوست داره و قصد ازدواج داره.مطمئن باش که حتی اگه باهاش ازدواج کنی زندگی سختی خواهی داشت..چرا که آن آقا هرچه بر سنش افزوده شه.از شور و نشات جوانیش کاسته میشه و تو هرچه بر سنت افزوده تر بشه بر شور و نشات و زیبایی ات افزوده تر میشه و احتملش هست در آینده این مرد حس حسادت و غیرت و حتی سوئ ظن بیش از حد بهت پیدا کنه....و زندگی را به کامت تلخ کنه...
    یه مدت دیگه که بگذره مطمئن باش که خواستگاران زیادی در حیطه ی سنی خوت خواهی داشت..به خودت این فرصت را بده وقتی به مرحله ای رسیدی_در حدی که خودت احساس کردی و مطمئن شدی که از عهده ی زندگی زناشویی به بهترین نحو بر میایی_ شخصی را از بین خواستگارانت انتخاب کنی که حداقل بتوانی در کنارش با هم رشد کنید و روز به روز تجربه های شیرینی کسب کنید...نه کسی را که باهات خیلی تفاوت سنی داره و یکجورایی حکم پدر را برایت خواهد داشت تا یک یار و همدم و همفکر

4. 4 کاربر از پست مفید khanoome samin تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 18 تیر 93), khanoome samin (یکشنبه 10 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 مرداد 89 [ 01:15]
    سطح
    27
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 53
    دستاوردها:
    تشکرها
    10

تشکرشده 11 در 3 پست

Array

سلام از همتون ممنون
    یه جور حسی که وقتی بیشتر فکر می کنم می بینم خودم تو خودم ایجاد کردم نه اون آقا ، یه جور حس انگیزه به آینده و اینکه تکلیفم روشنه و تویه سردرگمی این نیستم که قراره روزگار واسم چه رقم بزنه ، شاید حالا دیگه مهم نباشه اون اولشم می خواستم و می دونستم باید این رابطه را تموم کنم بچه های اینجا و مدیر عزیز همدردی قدم های من و تویه این تصمیم و انجام این کار محکم تر کردید من رابطم رو با ایشون تموم کردم اولش سخت بود ولی حالا خیلی حس خوبی دارم و زین پس در پی افزایش مهارتهای زندگیم می پردازم !!
    از همه شما ها هم ممنونم ، این بهترین تالار گفتگو دنیا هست !!!

6. 8 کاربر از پست مفید joonoon تشکرکرده اند .

joonoon (یکشنبه 10 مرداد 89), khaleghezey (چهارشنبه 18 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 89 [ 20:14]
    سطح
    29
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 124
    دستاوردها:
    تشکرها
    26

تشکرشده 28 در 12 پست

Array

آفرین به تو عزیزم...به خدا از اینکه در این سن و سال اینقدر قاطعانه تصمیم میگری و از اینکه رو تصمیم درست اینقدر محکمی جدا بهت افتخار میکنم...
    مطمئن باش که موفق خواهی بود و موفق تر هم خواهی شد...از اینکه نگذاشتی یک مرد _مخصوصا با آن سن و سال _تو را در بند خودش قرار بده و احساساتت را به بازی بگیره خیلی بهت افتخار میکنم.

8. 4 کاربر از پست مفید khanoome samin تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 18 تیر 93), khanoome samin (یکشنبه 10 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 14 اسفند 90 [ 23:46]
    سطح
    62
    Level completed: 5%, Points required for next Level: 287
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    4,165

تشکرشده 4,222 در 1,018 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط joonoon
    سلام از همتون ممنون
    یه جور حسی که وقتی بیشتر فکر می کنم می بینم خودم تو خودم ایجاد کردم نه اون آقا ، یه جور حس انگیزه به آینده و اینکه تکلیفم روشنه و تویه سردرگمی این نیستم که قراره روزگار واسم چه رقم بزنه ، شاید حالا دیگه مهم نباشه اون اولشم می خواستم و می دونستم باید این رابطه را تموم کنم بچه های اینجا و مدیر عزیز همدردی قدم های من و تویه این تصمیم و انجام این کار محکم تر کردید من رابطم رو با ایشون تموم کردم اولش سخت بود ولی حالا خیلی حس خوبی دارم و زین پس در پی افزایش مهارتهای زندگیم می پردازم !!
    از همه شما ها هم ممنونم ، این بهترین تالار گفتگو دنیا هست !!!

10. 2 کاربر از پست مفید gole maryam تشکرکرده اند .

gole maryam (دوشنبه 11 مرداد 89), khaleghezey (چهارشنبه 18 تیر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 فروردین 90 [ 00:16]
    سطح
    20
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    تشکرها
    1
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

سلام به همه
    بذارین یه داستان جدید براتون بگم شک ندارم در دیدگاه همتون تغییراتی ایجاد میکنه
    من یه مرد طلاق گرفته ام تقریبا یک سال و نیم از ماجرا میگذره . یکم از قبلش میگم
    دو تا دانشجو بودیم ، عاشق شدیم با یه عالمه مخالف ، با دست خالی و بیکاری و اوارگی و یه عالمه ادم که منتظر جداییمون بودن شروع کردیم ، بنده خدا با همه نداریم ساخت ، 4 سال گذشت من کار کردم و به جایی رسیدم که همه چیز براش فراهم کردم ، بهترین خونه و ماشین و.... هر صبح میبوسیدمش و میرفتم سره کار و هر شب باهم میرفتیم بیرون ، مثل بچه های باهم بازی میکردیم زندگیمون شد زبانزد همه و دیگه کسی با ما بد نبود هیچ دورمون مثل پروانه میچرخیدن
    یه روز صبح بعد از بوسیدن و خداحافظی رفتم سره کار شب برگشتم دیدم وسایل خونه رو جمع کرده و با یه عالمه پول گذاشته رفته
    ماجرا به این اختصار و تا به اینجا نبود حتی از این به بعد داستان براتون عجیب تره ولی خوب شاید حوصلتون نکشه
    بذارین ببینم تا اینجاش نظرتون چیه تا ادامه مطلب و منظورم رو بگم

12. کاربر روبرو از پست مفید SINANIS تشکرکرده است .

SINANIS (دوشنبه 08 فروردین 90)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آبان 90 [ 15:01]
    سطح
    24
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    تشکرها
    242

تشکرشده 235 در 97 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط SINANIS
    سلام به همه
    بذارین یه داستان جدید براتون بگم شک ندارم در دیدگاه همتون تغییراتی ایجاد میکنه
    من یه مرد طلاق گرفته ام تقریبا یک سال و نیم از ماجرا میگذره . یکم از قبلش میگم
    دو تا دانشجو بودیم ، عاشق شدیم با یه عالمه مخالف ، با دست خالی و بیکاری و اوارگی و یه عالمه ادم که منتظر جداییمون بودن شروع کردیم ، بنده خدا با همه نداریم ساخت ، 4 سال گذشت من کار کردم و به جایی رسیدم که همه چیز براش فراهم کردم ، بهترین خونه و ماشین و.... هر صبح میبوسیدمش و میرفتم سره کار و هر شب باهم میرفتیم بیرون ، مثل بچه های باهم بازی میکردیم زندگیمون شد زبانزد همه و دیگه کسی با ما بد نبود هیچ دورمون مثل پروانه میچرخیدن
    یه روز صبح بعد از بوسیدن و خداحافظی رفتم سره کار شب برگشتم دیدم وسایل خونه رو جمع کرده و با یه عالمه پول گذاشته رفته
    ماجرا به این اختصار و تا به اینجا نبود حتی از این به بعد داستان براتون عجیب تره ولی خوب شاید حوصلتون نکشه
    بذارین ببینم تا اینجاش نظرتون چیه تا ادامه مطلب و منظورم رو بگم
    دوست عزیز چرا یک تاپیک جدا بازی نمیکنید تا اونجا از اتفاقات زندگیتون بگین.

14. کاربر روبرو از پست مفید montana تشکرکرده است .

montana (دوشنبه 08 فروردین 90)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 96 [ 20:04]
    سطح
    54
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 64
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    533

تشکرشده 600 در 287 پست

Array

دوست من
    سن شما به هیچ وجه برای ازدواج مناسب نیست.شما با این کار داری انتخابهایی که در اینده ممکنه داشته باشی رو محدود می کنی.اختلاف سنی 20 سال بسیار زیاده یعنی زمانی که شما در اوج نیاز بلذت جنسی و عاطفی به سر می بری ایشون همچین نیازی احساس نمی کنن.
    شما سرد و گرم روزگار و نچشیدی و تجربه ی کافی رو نداری و همچنین معیارهای ثابت و شکل یاقته ایی رو برای ازدواج نداری و نمی تونی در حال حاضر یک انتخاب باثبات داشته باشی و احتمال پشیمونی در اینده بسیار زیاده.
    این احساس شبیه به هم بودن در ابتدای بسیاری از ارتباطهای دوجنس مخالف پیش میاد ولی این کوه یخیه که بعد از ازدواج اب میشه!
    من پیش یک روانشناسی چند جلسه رفتم ایشون به یکبار می گفت مراجعینی دارم که با وجود اینکه 5-6 جلسه هست که میان پیشم من هنوز اونها و نمی شناسم حالا شما چطور می تونی ادعا کنی با این تجربه ی کم اون هم از طریق اینترنت تونستی کسی رو بشناسی؟!؟!
    من خودم با یکی از همکلاسیهام ارتباطی صمیمیتر از همکلاسی عادی داشتم( که شرحش رو در پست مخالفت با نظر اقای مدیر ،گذاشتم که متاسفانه به اشتباه به انجمن ازاد منتقل شد اگه می تونی به اونجا بری اون رو حتما بخون) و ایشون رو بعد از کلی ازمایش بعد از 8 ماه شناختم اونوقت شما چطور ... با اینکه 11 سال از شما بزرگترم
    شما باید مهارتهای خودت در زندگی رو افزایش بدی
    زود فراموشش می کنی مطالبی در تالار برای فکر نکردن به اینجور موارد وجود داره از تکنیک توقف ذهن استفاده کن یعنی هر وقت فکر طرف به ذهنت رسید سریعا به یک موضوع دیگه فکر کن.اولش سخته ولی دخترها زود فراموش می کنن.
    خوبی ادمها به فراموش کاریشونه،اگه همین الان تا کار از کار نشده اقدام کنی وگرنه به یک بحران به نام عشقهای اتشین دچار میشی که ممکنه بخوای تا اخر عمر تاوان این نوع عشق که یک هوس زودگذر اسم بهتری براشه قرار بدی و خودت رو بازیچه ی یک ادم که تو براش یک ابزاری که فقط از تنهایی درش میاری قرار بدی
    زودتر اقدام کن
    موفق باشی

عضو فعال

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 بهمن 92 [ 23:55]
    سطح
    70
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 35
    دستاوردها:
    1000 Experience Points10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    12,283

تشکرشده 12,256 در 2,217 پست

Array

tamas عزیز،

پستی که شما به آن پاسخ دادید در تاریخ ۷ مرداد ۱۳۸۹ ارسال شده و خیلی قدیمیه.

SINANIS عزیز، خوش آمدید.
    خوشحال می شویم اگر تاپیکی جدید باز کنید و داستان زندگی خود را برای ما تعریف کنید.

17. 2 کاربر از پست مفید hamed65 تشکرکرده اند .

hamed65 (دوشنبه 08 فروردین 90)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)