به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 دی 90 [ 15:42]
    سطح
    41
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 26
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Veteran1000 Experience Points
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

Arrow تردید پس از نامزدی!

سلام به همگی

الان دوماهه که از نامزدی من و محمد میگذره و ما دیگه باید برای عقدمون تصمیم گیری کنیم. اما راستشو بخواید دوستان ، من راجع به یه موردی دچار شک شدم و این باعث شده نتونم تصمیم بگیرم
    ما قرار قبلیمون با خانواده ها برای عقد نیمه شعبان بود ولی من به خاطر همین موضوع و احساس عدم آمادگیم ازش خواستم تا دوماه دیگه برای عقد صبر کنیم
    بهش گفتم از نظز روحی احساس آمادگی نمی کنم و میخوام با اطمینان کامل تصمیم به عقد بگیریم ازم پرسید آیا نسبت به اون شکی دارم ولی من گفتم نه! پیش خودم یه سری مسائل هست که باید حل کنم!...وافعیتش نمی دونم کار درستیه که باهاش مطرح کنم یا نه
    ازتون راهنمایی میخوام ، میخوام بهم کمک کنید دوباره اطمینان قلبیم رو زیاد کنم..

مساله اینه که من توی مسائل مالی مون از این چند تا جنبه دچار مشکل شدم:
    اون هنوز1- شغل اصلی و درآمد کافی و ثابت نداره
    2- گفته خانواده اش براش خونه تهیه می کنن اما تا الان که کاری نکردند
    3- دست و دلبازی طرف یکی از معیارهای من بود که توی یکی دوماه آشنایی مون به نظرم اومد در اون وجود داره اما الان می بینم اونقدر که انتظار داشتم دست و دلباز نیست و حتی با وجود اینکه تا بحال دوبار بهش گفتم ازش انتظار دارم برام گل و هدیه بیاره خیلی کم این کارو می کنه

در کنار این مسائل
    خواهرم میگه متوجه شده چون من از نظر ظاهری، مالی و موقعیت کاری و اجتماعی به او و خانواده شون سرم ، احتمالا اونا به خاطر پزدادن جلوی فامیلشون من رو انتخاب کردن میگه ممکنه خیلی هم به ملاک های اخلاقی و معنوی که برای من اهمیت داره پایبند نباشند!
    شاهدی که برای صحبتش میاره موقعیت مالی خوب 2تا داماد دیگه شون به نسبت خانواده خودشونه
    اما من پایبندی به مسائل مذهبی رو توی خانواده شون دیدم و تا به حال هیچ مشکلی در این زمینه ها نداشتم . با خودش که اصلا با خانواده اش هم در حد طبیعی اختلاف سلیقه هایی داریم که حداقل تا بحال منجر به کدورتی نشده. بیشتر از این نمی دونم زیر یه سال دو سال چطوری میتونم مطمئن شم؟!!

اینم بگم نامزدم پسر خوبیه و من با شناختی که از خصوصیاتش توی این مدت بدست آوردم کاملا نسبت با آینده زندگیم با اون دید مثبتی دارم و فکر می کنم همسر مطلوبم رو بدست آوردم . مطمئنم من واون میتونیم با کمک هم مسائل احتمالی داخلی مون رو حل کنیم

ضمنا اون راجع به اینکه تا دوسال آینده نتونه شغل ثابتی پیدا کنه چون دانشجوئه قبلا باهام صحبت کرده بود ولی این قول رو هم داده بود که نذاره فشاری به زندگیمون بیاد و برای مخارج دچار مشکل بشیم
    از طرفی من و اون توی سنی هم نیستیم که من بپذیرم باید همه چی رو از صفر شروع کنیم....
    حالا بگید من باید چه کار کنم
    ما امروز با مادر و پدرم داریم میریم خونه اونا که برای برنامه جشن عقدمون برنامه ریزی کنیم ولی من دارم از اضطراب و عذاب وجدانی که به خاطر پنهان کاریم بهم دست داده می میرم

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 آذر 91 [ 09:19]
    سطح
    94
    Level completed: 29%, Points required for next Level: 710
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    16,488

تشکرشده 16,567 در 3,447 پست

Array

RE: تردید پس از نامزدی!

شما وقتی به کسی یا علی گفتید آن هم جهت شروع زندگی باید به این باور برسید که اینگونه مسائل را باید با ایشان در میان بگذارید .

چرا که نیاز هست ایشان در شما اطمینان خاطری که به آن نیاز دارید و در حد و سقف 50 درصدی مربوط به ایشان است توسط خودشان مرتفع گردد.

مثلا درمورد اینکه چرا تا به امروز برای خانه فکر اساسی و اقدام عملی انجام نشده . شما باید از ابتدا راه گفتگو سازنده را یاد بگیرید . سانسور فکری به مرور شما را دچار مشکلات بیشتر می کند .

3. 6 کاربر از پست مفید ani تشکرکرده اند .

ani (سه شنبه 05 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array

سلام

همه نگرانی های شما حول مسائل اقتصادی می چرخه ، درسته ؟

بخشیش رو از قبل می دونستید ولی اون زمان با خودتون کنار اومده بودید ،مساله دوم هم اطلاع کافی نسبت بهش ندارید.یه بخشش با شناخت بیشتر بدست آمده .

مساله اول رو باید شناختتون رو نسبت به خودتون بیشتر کنید و معیارهاتون رو مجددا سبک و سنگین کنید و با خودتون الآن و برای همیشه کنار بیایید . ممکنه این مساله در آینده هم همینجور باشه.

مساله دوم رو پیگیری کنید و مطرح کنید که این موضوع نگرانتون کرده و واستون مهمه.

مساله سوم باز هم برمیگره به معیارهاتون و ضریبی که این مساله میگیره و اینکه آیا مسائل دیگه میتونه این مساله رو کمرنگ کنه یا بهبود وضعیت مالی ایشون کمک کننده هست یا نه ذاتا ایشون اینجوری هستند . و میزان تحمل و پذیرش شما در این مورد تا چه حده ؟

اگه هنوز شناختتون کافی نیست . تعیین تاریخ عقد رو موکول کنید به بعد از حل شدن این مسائل. یا تاریخی رو تعیین کنید که فکر میکنید تو این مدت مسائلتون حل شده.

فقط خواهشم ازتون اینه که اول با خودتون و احساستون و منطقتون رو راست باشید و بعد هم با ایشون.

الان زمان مناسبی و واسه پنهان کردن نگرانی هاتون نیست.

موفق باشید

5. 4 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

صبا_2009 (سه شنبه 05 مرداد 89)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 فروردین 91 [ 23:47]
    سطح
    37
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 64
    دستاوردها:
    تشکرها
    9

تشکرشده 9 در 6 پست

Array

سلام

شما به ایشون فرصت باید بدید
    اگه ایشون شما رو دوست داره برای رسیدن به شما زندگیشو هدفدارتر میکنه و مطمئنن شغل و کاری هم شان خودش و شما پیدا میکنه
    اما به نظر من دست ودلبازی اصلا جزو معیارهای کلیدی برای ازدواج نیست و باید تفاهم بین شما و نامزدتون بررسی بشه بهتره همینطور که خودتون گفتید این زمان عقدکنونو عقب بندازید چون هنوز تردید دارید و این خطرناکه.

7. کاربر روبرو از پست مفید goonagoon تشکرکرده است .

goonagoon (چهارشنبه 06 مرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 06 مهر 90 [ 10:04]
    سطح
    38
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 83
    دستاوردها:
    تشکرها
    890

تشکرشده 902 در 220 پست

Array

سلام
    من هم با نظر خانم آنی موافقم. بهتره که موضوع مسائل اقتصادی رو با نامزدتون مستقیماً مطرح کنید. با این کار هم این مسئله براتون روشن تر می شه، هم یک گفتگوی واقعی بینتون ایجاد می شه که می تونه نشون بده تا چه حد به نگرانیتون توجه داره و چطور سعی می کنه بهتون آرامش بده.
    اما باید سعی کنید جوری باهاشون صحبت کنید که احساس ضعف نکنه و باعث ناراحتی نشه، فقط حرفاتون رو به عنوان یک نگرانی مطرح کنید.
    [size=medium]فراغ و وصل چه باشد، رضای دوست طلب *** که حیف باشد از او غیر از او تمنایی[/size]

9. کاربر روبرو از پست مفید green تشکرکرده است .

green (چهارشنبه 06 مرداد 89)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 04 آذر 90 [ 02:02]
    سطح
    45
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 121
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    325

تشکرشده 334 در 122 پست

Array

براي شما متاسفم كه انقدر دنبال پوليد. در لفافه همه ي مسئلتون پوله. دست و دلبازي و شغل ثابت نداشتن و دانشجو بودن و وضع مالي دامادهاشون. مي بينيد. همگي در مورد مسايل ماليه. خوب ايشون دانشجو هستند. توقع داشتيد وقتي به يك دانشجو بله مي گوييد چه وضع مالي داشته باشه؟ شما هم خر رو مي خواهيد هم خرما. خوب وضع مالي كه از اول معلومه. مي تونستيد به ايشون نه بگيد و منتظر يك خواستگار پولدار تر بمانيد.
    مثلاً آيا با عقب انداختن عقد ايشون يا پولدار تر ميشن يا ديد شما نسبت به مسائل مالي عوض مي شه؟
    زندگي رو زن و مرد بايد با هم بسازند. نه اينكه يك مردي زحمت بكشه و پولدار بشه و بعد به خانم بگه بفرما وارد زندگي من بشو و بدون هيچ تلاش و كوششي از دسترنج من استفاده كن فقط.

خلاصه اينكه ايشون متاسفانه بد كسي رو براي زندگي انتخاب كردند. موفق باشيد

11. 4 کاربر از پست مفید wintersun77 تشکرکرده اند .

wintersun77 (سه شنبه 05 مرداد 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array

چقدر خشانت،پسری که کار نداره درآمد نداره،زن گرفتنش چیه؟درسته که زن و مرد باید ساختمون با هم بسازن ولی اول

مرد باید پی رو بکنه بعد دست زنو بگیره ساختمونو بسازن.داشتن درآمد از لزومات ازدواجه.

13. 3 کاربر از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (سه شنبه 05 مرداد 89)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 24 خرداد 00 [ 00:30]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    Veteran50000 Experience PointsSocialTagger First Class
    تشکرها
    9,001

تشکرشده 10,163 در 2,191 پست

Array

نقل قول نوشته اصلی توسط yasesepid

1-اون هنوز شغل اصلی و درآمد کافی و ثابت نداره
    3- دست و دلبازی طرف یکی از معیارهای من بود که توی یکی دوماه آشنایی مون به نظرم اومد در اون وجود داره اما الان می بینم اونقدر که انتظار داشتم دست و دلباز نیست و حتی با وجود اینکه تا بحال دوبار بهش گفتم ازش انتظار دارم برام گل و هدیه بیاره خیلی کم این کارو می کنه
    سلام
    من معتقدم که شریک زندگی فقط به معنای زیر یک سقف بودن نیست,در این شرایط زمانی؛ مسائل مادی باید دو طرفه باشه , گذشته از باید ,حداقل کمک حال باشه اگر هم این مورد فراهم نباشه با شرایط طرف کنار بیاد و درکش کنه.

متأسفانه هیچ کدام از این موارد در شما یافت نشد؛به نظر من؛

گذشته از این باید به شما عرض کنم، در مورد مسائل مادی هیچ تضمینی نیست؛ چه اونکه بهترین شغل با مزایای بالا داره و چه اونکه الان بیکاره، هر لحظه احتمال داره ورق برگرده

من نمیتونم بگم یا علی بگو و برو جلو؛ و نه میتونم بگم چون تردید داری بی خیال شو، اما این رو میگم که شما یا جلو نرو یا رفتی محکم برو و بیدی نباش که با هر بادی بلرزی ؛حرفهای دیگران روی شما تأثیر منفی نداشته باشه.

سطح توقع شما نسبت به وضعیت کنونی نامزذتان بالاست

1-اون هنوز شغل اصلی و درآمد کافی و ثابت نداره

وقتی که ایشون به لحاظ مادی ثبات نداره ؟؛فعلا"
    پس قبول کنید انتظار شما زیاده و این یعنی توقع بالا
    و فکر نمیکنم دست و دلباز بودن به معنای همیشه پول خرج کردن باشه, سنگ محک دوست داشتن کادو و پول نیست

شما باید با شرایط کنونی پیش بروید

موفق باشید

15. 4 کاربر از پست مفید keyvan تشکرکرده اند .

keyvan (سه شنبه 05 مرداد 89)

عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 مرداد 92 [ 13:58]
    سطح
    28
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 81
    دستاوردها:
    VeteranSocialTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    7,577

تشکرشده 8,600 در 1,498 پست

Array

اون هنوز1- شغل اصلی و درآمد کافی و ثابت نداره
    یاس سپید گرامی مهم ترین موضوع به نظر بنده در مورد شما همان صحبتهای آنی عزیز است. یعنی اینکه الان در این مرحله شما باید مسائل فیمابین را بسیار شفاف با ایشان مطرح کنید. یک مثل هست که میگه: قبل از ازدواج از کاه کوه بسازید و پس از ازدواج از کوه کاه. دقیقا در همین مرحله هست که شما باید حساسیت به خرج بدهید و گرنه پس از عقد دیگر کار از کار گذشته و برای همین هم هست که آنها برای عقد عجله دارند!
    آن مواردی را که برای ازدواج بین خودتان توافق کرده اید را حتما قبل از عقد بخواهید که محقق شود و یا حداقل از ضمانت اجراییش مطمئن شوید. مگر اینکه اصلا برایتان مهم نباشد که بنده با توجه به صحبتهای شما میبینم که برایتان مهم است. این به خودی خود هیچ اشکالی ندارد. به هر حال ایشان به وعده هایش باید عمل کند و گرنه در صداقت این آدم و خانواده اش باید شک کرد. در مورد کار هم خوب مرد اگر کار و درآمدی نداشته باشد از کجا میخواهد هزینه های زندگی را بپردازد؟ مگر غیر از این است که وظیفه تامین معاش خانواده بر عهده مرد است؟ مردی که از عهده تامین یک زندگی بر نمیاید زن نمیگیرد! این شعارهای مدرنیستی که مرد دانشجو نداره و باید با هم زندگی را بسازید و... تاریخ مصرفش تا موقعیست که آقا شلوارش دو تا نشده که بره سراغ ملوسکش!
    خیل رک به شما عرض کنم: تمام زور شما تا قبل از عقد است. اگر میخواهی زور خودت را بدهی التماس و دعوا بخری بسم الله! در غیر اینصورت یک ضرب العجل برای تحقق قرار و مدارهای ایشان بگذارید بعد از آن عقد کنید!
    اگر نامزدی به هم بخورد ضررش یک هزارم شکست بعد از عقد نیست!
    ضمنا کادو مادو را هم بی خیال شو و به مسائل اساسی تر تمرکز کن! یه خورده از تو ابرها بیا بیرون. زندگی همین دو روز نامزدی نیست!

17. کاربر روبرو از پست مفید بی دل تشکرکرده است .

بی دل (چهارشنبه 06 مرداد 89)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 14 دی 90 [ 15:42]
    سطح
    41
    Level completed: 87%, Points required for next Level: 26
    دستاوردها:
    تشکرها
    65

تشکرشده 67 در 37 پست

Array

خیلی ممنون از دوستایی که منو درک کردن و راهنمایی کردن
    اما برای اونایی که اینجا اومدن و به جای مشورت دادن صرفا قضاوت اونم از روی ذهنیتهای منفی و شخصی شون کردن واقعا متاسفم!
    بخصوص آقای وینترسان77 ! آقای محترم منم برای شما واقعا متاسفم که انقدر سطح فکرتون پایین و گستره دیدتون محدوده! من خیلی واضح گفتم که ما هر دومون همدیگرو می خواهیم ولی شک من بابت صحبت کردن یا نکردن از دل نگرانیمه بیشتر بابت اینه که اون رو به آینده دلسرد نکنم. نامزد من یه دانشجوی 22-3 ساله نیست که انتظار توان مالی ازش داشتن عجیب و غریب باشه. ایشون 32 سالشه. شما از کجای صحبت من به این نتیجه رسیدید که من به دنبال پول ایشون هستم؟؟؟ لطفا تا کسی رو نمی شناسید انقدر توهین به آدما نکنید! من توی زندگیم هیچ وفت نیاز مالی نداشتم و امیدوارم که پس از این هم نداشته باشم. یعنی شما نمی دونید یه زن حتی اگر کار هم بکنه که من می کنم موقعی که بچه دار میشه اولویت اولش نگهداری بچه س و نه کارش! خدا رو شکر می کنم که بر خلاف شما نامزد من حداقل میدونه مسوولیتش چیه و به حرف هم که شده قولش رو میده
    امیدوارم هر کسی از جنس مخالف توی زندگیتون دارید برخوردی از نوع خودتون باهاتون بکنه جوری که متوجه بشید درک متقابل با شعار دادن بدست نمیاد و اعتماد بین دونفر یه چیز تحمیلی و شعاری نیست!

خانم صبا_2009، بله خدا رو شکر همون طوریکه گفتم نگرانی های اصلی من بابت همین مورده و نگرانی بزرگ دیگه ای هم ندارم. مثلا اگر از صادق بودنش نگران بودم صد در صد باهاش حتی نامزد نمی شدم چه برسه به اینکه به عقد فکر کنم. این مساله به شناخت ربطی نداره. راجع به آینده است .
    آنی خانم با صحبتایی که امروز باهاش داشتم مشکل دومم تا حد زیادی رفع شد. اما مشکل اول و سوم که مهمتر هستند هنوز باقی مانده!
    اینم بگم دارم میبینم برای پیدا کردن شغل مناسب تلاش می کنه اما به نتیجه ای نرسیده
    کیوان گرامی حرفای شما رو قبول دارم ولی من هنوز شریک زندگی اون نشدم و نگرانیم هم بابت شرایط پیش بینی نشده است. شما مطمئنا منو ندیدید اما نامزدم من رو و شرایط زندگیم رو دیده
    به غیر از این درسته که هدیه و کادو محکی برای دوست داشتن نیست اما قبول دارید زبانی برای بیان عشق هست؟
    از و goonagoon green و بی دل عزیز هم ممنونم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)