سلام
خسته نباشيد
روز بخير
چند سالي گذشته جايي خواستگاري رفتم زمانيكه مادرم زنده بود طرف 20 سالش بود پيدا كردن آن از طريق تلفن شركتي يك خانمي و آن هم آن دختره را معرفي كرد و چون آنموقع من 35 سالم بود به طرف گفتم 30 سال رد كردند و 10 سالي گذشت شماره خانه آنها را داشتم و زنگ زدم جهت خواستگاري و خانه طرف نرفتيم و قرار شد با خواهرش بيرون طرف را ببينيم من گفتم خودش تنها باشه قبول نكرد و ديدند مدت خيلي كمي بود سريع رفتند و دو نوشيدني كه من خريدم دختره نخورد و َآن خواهرش خورد و دختره كمي تو فكر بود سريع رفتند من خوب قيافه متوجه نشدم و تا يكماه كه دختره نظر منفي داشت و ميگفت من بدرد تو نميخورم شما بهتر 37 سال بگيريد و حتي فكر كنم كه ميخواست من را پشيمان كنه گفت من روانيم بعد از مدتي گذشت و تماس حاصل شد از من نظريه خواست من گفتم شما را خوب نديدم گفت چرا من تو را ديدم بيا خواستگاري تمامش كنيم و از اول كه تلفن زدم بعد از ده سال مبنايش تمام كردن و مهريه هم گفت 12 سكه و من نميدونم چه قضيه دودلي در من پيش آمده من تنها زندگي ميكنم مادرم با من زندگي ميكرد فوت كرد و تا حالا هم مشكل پسندي كردم صد درصد خوشگل ميخواستم و يكي اينكه از مادرم نگه داري ميكردم و حالا بين صحبتها قرار شد يا من بيرون ببينمش نظر بدم يا اينكه خونشان خواستگاري برم ميترسم باز هم برم ببينم و دودل باشم و اين دودلي باعث ميشه َآدم علاف بشه و جايي ديگر نتونه براي پيدا كردن كسي ديگري بره و دلش آنجا هم باشه با توجه به اينكه دختره گفت كه من خواب ديدم كه يك زني گفت اين تنهاست مواظبش باش منظورش مادر منه حال با توجه به اينكه اين مشكل پسندي در حال حاضر هم در من وجود داره و فكر ميكنم بهتر از اين ميتونم پيدا كنم و من پيش خودم ميگفتم بهتر بود اول يك خورده بررسي ميكردم كه كسي ديگري نبود بسراغ ايشان ميرفتم يعني فعلا" نبايد زنگ ميزدم به خانه ايشان و از يك طرف هم احساس ميكنم كه ايشان ميتونه خوب باشه حال ميخواستم ببينم نظريه شما چيه يك فرصتي از ايشان بخوام جاي ديگر را بررسي كنم يا نه البته احساس ميكنم ايشان يك فرد ملايم ناز پرورده با توجه به اينكه سنشان 30 سال و تحصيلاتشان قبولي دوم راهنمايي است سن من متولد دوم مهرماه 1340 هستم ميخواستم ببينم ميتونم يك فرد ليسانس 30 سال سن بگيرم يا توي اين سن ممكن نيست اگر هم باشه 37 سال به بالاست با توجه به اينكه شهرستان هم رفتم فاميلمان اول گفت يك فرد 24 ساله ديپلم هست و يكي با 6 كلاس سواد و خانه دار قيافتا" نسبتا" بد نبود اما من باز دودل بودم و همينجور معوق ماند تا به اينكه خواستگاريكه 10 سال پيش رفته بودم زنگ زدم حال فرض كنيد كه طرف از لحاظ قيافه متوسط باشه و خيلي زشت نباشه با توجه به حرفهايي كه گفته بدردت نميخورم و لي الآن راضيست يا روانيم اين شك و شبهه را در من ايجاد ميكنه كه واقعا" بدرد نخوره يا واقعا" رواني باشه چطور ميشه سنجيد و من چطوري ميتونم همسري انتخاب كنم كه موفق باشم و كسي نگه تا حالا صبر كرد و نتونست و بدتر شد چون من تنها هستم خانه زندگي از خودم يكي ميخوام كه بتونه جمع كنه نه خدايي ناكرده مريض باشه و من حوصله مريضداري ندارم از يك طرف هم فكر ميكنم كه خوب باشه و روابط ما بيشتر از طريق اس ام اس است و من فكر ميكنم حالت بچگي داره و احتمالا" اين روابط هم باعث عادت كردن به طرفه و از يك طرف ديگر فكر ميكنم فرد مناسبي باشه و يك مقداري دلم آنجاست حال ميخواستم كمك كنيد چگونه ميتونم همسر ايده آلي پيدا كنم كه ديگران نگويند صبر كرد بد تر شد آيا واقعا" صبر به جاي بهتر بدتر ميشه و اين دودلي آزار دهنده است ممنون ميشم از لطف شما چون اگر آدم جواب رد بده ديگر نميتونه به همان محل بره و يكي اينكه طرف گفت خونه اتان را به صادقيه حوالي ما بيار يا ماشين بگير من گفتم قعلا" اين شرايطه گفت عيبي نداره ميخواستم ببينم با تو جه به اينكه يك مقدار دلم آنجاست و پيش خودم ميگم تكليف ايشان را معين كنم بعد جايي ديگر برم ميترسم كه اين طول بكشه و جايي ديگر نتونم برم از راهنمايي شما هم تا حدودي متشكرم البته با توجه به راهنمايي شما سوالي هم پيش آمد جواب بديد ممنون ميشم بعضيها شده نظرشان با توجه به عقيده خاص خودشان مشكل پسندي بوده اما ترحم كردند و طرف را انتخاب كردند از راهنمايي شما متشكرم
علي
09123992286