به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 40
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    بسه تو فقط مشکلت خانوادتن؟زندگی خودت داره نابود میشه چرا نمیبینی دختر توکه میبینی شوهرت قدردان نیست ازشون کمک نخواه والا منم جای شوهرت بودم عمری خونه بابات نمیومدم یه مدت قیدشون بزن میفهمی؟شوهرت خسته کردی تودیگه دختر بابات نیستی از همین نوع گفتنت که بریم خونه بابام معلومه چقدر توی نوع درخواست از مرد ورام کردنش ناوارد وناشی هستی کارات با دستور میگی بعد دوباره میگی چرا هی گردن کج نمیکنی جلوی مامان بابام
    خانومی ایده ال ترین مردم بود همین رفتار داشت وفقط حرف ناسزا نمیزد واحترام حفظ میکرد وگرنه حاظر نمیشد نوکر مامان بابات بشه چرا نمیبینی واقعا داره از حرص پدرمادرت میترکه میخواد زهرشو بریزه بهشون فش میده
    ناراحت نشیا ولی رفتارات روی اعصابه بعد که کارتون بیخ پیدا کرد کتک کاری شد وسردی شد وخیانت اینا شد بعد دوباره میای میگی وای خانوادم انقدر بهش لطف کردن اون اینطوری کرد زندگیتو نابود نکن خانم اصلا یه مدت مرخصی بدون حقوق بگیر بشیت بچت نگه دار یا یه پرستار بیار توخونت کلا پای مامانت از خونه ببر پای خودتون از خونشون ببر اون حس میکنه توزورش میکنی معلومه میبینه عشق خانوادتی میگه بیا طلاقت بدم برو خونه بابات عشق کن بزار فکر نکنه مجبوره ومقاومت کنه خودش اگه خواست واسه خوشحالیت ببرتت خونه پدر مادرت من فکر میکنم تو فقط جای خوابتو از خونتون جدت کردی هنوز فکر میکنی دختر تو خونه ای الویتت بزار شوهرت اول رضایت اون دوم بچت سوم خانوادت

2. 2 کاربر از پست مفید دختر جوان تشکرکرده اند .

anisa (شنبه 17 مرداد 94), شیدا. (پنجشنبه 15 مرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array

Eh S

وای از این مردم !! چقدر تند میرین یکم یواش تر ماهم بیایم !!!

میاین ابروشو درست کنین میزنین چشمشو کور میکنین ! این خانوم اومده اینجا که لیچار بشنوه؟! یا حرفایی که نیش و کنایه دارن یا اغلب خاله زنکا میزنن ؟!!

اگه نمیتونین کمکی بهش بکنین لااقل گردوخاک نکنین و فضا رو از این بدتر نکنین براش....

مطمئنا شروعش از یه جایی بوده و اون ممکنه مقصر شروعش خانوم یا خانوادش باشن امــــــــــــا هیچ چیزی مقصر صدرد درصد نداره همه اتفاقات نتیجه کنش و واکنش یا عمل و عکس العمل هست عملی انجام میشه درست یا غلط در مقابلش عکس العملی اون هم درست یا غلط و اگر این تکرار بشه نتیجه مرتبش بالاتره چه در حالت درست و چه غلط ...
    و انسان این موجود صاحب اختیار نمیتونه بگه تو باعثش شدی چون اون قدرت اختیار و انتخاب خودشو زیر سوال میبره ( بحث وابستگی کامل فرق میکنه-امتیاز منفی )
    یعنی همچنان که عملی با اختیار انجام میشه عکس اعمل انتخابی هم از روی اختیاره و هرکس مسئول اعمال خودش هستش.نباید گذاشت این کشمکش ها بیفته رو دور باطل و لازمش اینه که هر دو طرف به اندازه تقصیرشون سهیم باشن تو اینکار

همسر این خانوم مشکلش مشخصه بره پیش مشاور بهبود پیدا میکنه . اصلا موضوع خانواده خانوم نیستش چه اینکه خانودش خوبی ها و لطف هایی هم کردن و آدم نرمال در برابر خوبی قدرشناسی خودشو نشون میده هرکس به شیوه خودش...

پس مسائل رو قاطی نکنین خواهشا

خانومی اگه ته دلت به اینه که این زندگی رو ادامه بدی میتونی اصلاحش کنی با کمی صبر و شکیبایی-فعلا تمرکزت رو از اینکه مشکل شوهرت خانوادته و باهاشون نمیخواد ارتباط بگیره بردار چون اصل نیست

و در مواقع عصبانیت و فحش دادن شوهر واکنش مناسب شرایط رو نشون بده تا به تدریج درست بشه (با فرض اینکه شوهرته میره مشاوره)

آدم بدقلق اجرایی ترین راه حلش اینه که اون چیزی که باهاش تو رو اذیت یا ناراحت میکنه با نشان ندادن حساسیت لذتشو براش از بین ببری بی خیال میشه حالا میخواد فحش دادن باشه تیکه انداختن باشه تمسخر و خنده باشه انگ زدن باشه یا هر چیز دیگه .
    خودتو قوی نشون بده و در مورد چیزا یا کسایی که دوسشون داری نقطه ضعف نشون نده دیگه این شخصیتیه که داره اون نمیدونه زن داری یعنی چی و گرنه این چیزایی که عوام میگن شوهر حق داره هرکاری بکنه زاییده افکار مرد سالاری و پست شمردن زنه انوقت یکی نیست بهشون بگه پس چرا این ازدواج مقدسه کانون خانواده با ارزشه بچه های که بدنیا میاد از همین زنه که مادر میشه و مسئول مستقیم تربیت فرزندان آرامش خانواده و مرکز ثقل محبت و .... آیا نباید به روح و روانش اهمیت داد نباید تامین بشه از هر لحاظ تا بتونه مسئولیت هاشو انجام بده ؟؟؟؟!!
    مسئولیت هر کدوم تو زندگی مشخصه و عاقلان دانند.... کاری به بقیه ندارم که عوامانه فکر میکنن.....

خانوم گلم اینجا که میای هرکس با توجه به افکار و شرایط و محیط و فرهنگ اطراف خودش نظر میده پس انتظار نداشته باش در مورد تو همون صدق بکنه همیشه نظرات رو با واقعیت های زندگی خودت بسنج و بکار ببند.
    فقط تصمیم و بگیر و انجام بده هیچ کاری نشد نداره . موفق باشی و شاد کام

4. کاربر روبرو از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده است .

abs (شنبه 17 مرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 25 مهر 94 [ 20:51]
    سطح
    32
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 327 در 165 پست

Array
    خانوم یاس پاییزی من برای شما نظر گذاشتم یا برای صاحب تاپیک؟یاد بگیرید وقتی میخواید کسی رو راهنمایی کنید تنها از دیدگاه خودتون بگید شما برای نقد کردن اومدید یا کمک به دوستمون نظر من اگر بد باشه افرادی مثل فرشته مهربان حذفش میکنند یا ویرایشش میکنند یا خود صاحب تاپیک کلا از نظر من رد میشه واهمیت نمیده نمیدونم شما این وسط هدفتون چیه تاپیکش ۵۰پست ظرفیت داره وشما یکیش با نقد پست من حروم کردید اگر میتونید بهش کمک کنید وگرنه تاپیکش حروم نکنید شما میتونید نظری مخالف من بدید اما حق توهین ندارید
    مطمینا منم میدونم که شوهر ایشونم مشکل داره وهردوشون یک سیکل معیوب رو ادامه میدن اون فحاشی میکنه ایشون بیشتر دلشکسته وبی پناه میشه ویاد خانوادشه واون باز بیشتر فحاشی میکنه اما ایشون داره به طلاق فکر میکنه فکر میکنی اگر به شوهرش بگه برو مشاورمیگه چشم عزیزم همین امروز؟نه فحش های بدتری میده پس فعلا اون باید جو اروم کنه یه مدت قید خانوادش بزنه که انقدر شوهرش حس در تنگنا بودن نکنه بفهمه اسیر خانواده ایشون نیست بعد توی ارامش بهتر میتونه به کمک های خانواده زنش فکر کنه وبفهمه زنش حرف خاصی نمیزده اون الان حساس شده باید از مشکل دورش کرد خانومی فکر طلاق نکن فعلا یمدت دورشو از اونا

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array

همسر این خانوم مشکلش مشخصه اگه بره پیش مشاور بهبود پیدا میکنه . اصلا موضوع خانواده خانوم نیستش چه اینکه خانودش خوبی ها و لطف هایی هم کردن و آدم نرمال در برابر خوبی قدرشناسی خودشو نشون میده هرکس به شیوه خودش...

پس مسائل رو قاطی نکنین خواهشا

آدم بدقلق اجرایی ترین راه حلش اینه که اون چیزی که باهاش تو رو اذیت یا ناراحت میکنه با نشان ندادن حساسیت لذتشو براش از بین ببری بی خیال میشه حالا میخواد فحش دادن باشه تیکه انداختن باشه تمسخر و خنده باشه انگ زدن باشه یا هر چیز دیگه .
    خودتو قوی نشون بده و در مورد چیزا یا کسایی که دوسشون داری نقطه ضعف نشون نده ...

خانوم گلم اینجا که میای هرکس با توجه به افکار و شرایط و محیط و فرهنگ اطراف خودش نظر میده پس انتظار نداشته باش در مورد تو همون صدق بکنه همیشه نظرات رو با واقعیت های زندگی خودت بسنج و بکار ببند.
    فقط تصمیم و بگیر و انجام بده هیچ کاری نشد نداره . موفق باشی و شاد کام

دختر جوان گلم آروم باشین و 1- ابتدای پستم رو با ضمیر جمع نوشتم و البته با شوخی پس با کس خاصی نبودم به خود نگیر2-منم نظر خودمو دادم 3- فحش نبود 4- انتقاد بود به جمع= با احساسات غلیظ نظر ندیم 5 - حروم نکردم 6- کلی نوشتم که چه تو زندگی همه مراحلش چه با شوهر چه بدون اون میتونه استفاده کنه ....

اگه گفتم تمرکزش رو از اینکه شوهرش با خانوادش مشکل داره و بهشون... میده برای این بود که خودشو اینقدر دپرس و ناراحت نکنه و آرامش برای تصمیم گیری داشته باشه ما که تو زندگیش نیستم مثل آواز دهل ، از دور میشنویم هرچند اون خوشه اینا ناخوشه

و اشاره هم کردم ببینه دلش چی میگه و بسته به شرایطش عمل میکنه .

من نه مشاورم نه نسخه براش نوشتم که فلان کارارو حتما بکن پشت مانیتور نشستن و نسخه پیچی؟! من نکردم! (با جو همدردی آشنا هستم چون مدت ها خواننده خاموش همدردی بودم ....)

یکی مشاورم باشه هیچوقت صریح نمیگه برو طلاق بگیر یا نگیر میزاره مراجع با مسئولیت خودش تصمیم بگیره برای ادامه زندگیش....

شلوغش نکنین دختر جوان اینبار متن رو با لحن آروم و خوشمزه بخونین آخر پستم (رنگ آبی) هرچند تلخه و همین طنزه (اصلاح و اضافه کردم) - تا جوابیه نوشتن برا من و حروم کردن( پست قبلی )بعدی نشه تاپیک این خانوم گل به بیشترین حد مجاز نرسه -همه نظر خودشونو دادن من نیز هم ...!! یوقت نیاین اینجا منو به دار مجازات بیاویزین که دنیا دار مکافاته مرسی

پ.ن : سوال برام پیش اومد نه این تاپیکا کلی تایپیک دیگه اس سر رفت اومد دو تا خانواده باز میشه واقعا خانواده های ایرانی دارن میرن به سمت انزوا ؟ چرا ؟

از همه چیه خانواده میزنن (اون از جدا بودن پدربزرگ مادربزرگ الانم رفت و آمد دوتا خانواده تازه وصلت کرده عروس میگه خونه پدر مادرت نریم داماد میگه خونه بابا مامانت نمیام خواهر برادرا خونه هم نمیان دیگه چی موند از خانواده و فامیل ؟! چرا آخه ؟! غیر از اینه که برا محبت حساب کتاب میکنن اعتماد به نفسشون (بخونید اوضاع روح و روانشون ) با حرف این و اون ، از این رو به اون رو میشه بجای ارتقائ خودشون بقیه رو پایین میارن و و حتی حذفشون میکنن چیزی که زیاد میبینیم ملت از بس عقده ای کردن خودشونو مهمونی و مراسم که دور هم جمع میشن بکش بکش راه میفته اون تیپش همه رو کشته اون یکی لباسش منو کشته و اون یکی چندجور غذاش و یکی دیگه خونه آنچنانیش و اون یکی دیگه مراسم دهن همه بسته کن ـــش - کیفم میکنن تازه !!) بعد میگن تنهاییم احساس تنهایی میکنیم هیچکسیو نداریم شور و حال و جنب جوش ها کمتر میشه با منزوی شدن .. انسان اجتماعیه و تنهایی داغونش میکنه هر چه ارتباط ها بیشتر (نه با هرکسی) سرزنده تر میشه پیشرفت میکنه و تکامل هم سریعتر (داخل پرانتز زندان انفرادی بر اساس این ویژگی ساخته شد برای تنبیه مجرم )

واقعا خانواده های ایرانی دارن میرن به سمت انزوا ؟ چرا ؟

ویرایش توسط یاس پاییزی : پنجشنبه 15 مرداد 94 در ساعت 11:25

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 09:19]
    سطح
    55
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 168
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    ممنون از پاسخ های یاس پاییزی و دختر جوان.....دو روز اینترنت نداشتم تازه اومدم تو نت.دیروز باهاش صحبت کردم با ارامش.خودش بحث رو شروع کرد گفت از بابات دلگیرم چرا تو موقعیت ما میخاد پولی که بهمون قرض داده رو پس بگیره...(چنرماه پیش نه میلیون از بابام قرض گرفتم که ماهی یک تومن بهش بدم دو ماه ندادم تازه ماهه پیش یه تومن دادم ابنده خدا با کلی التماس گرفت نمیگرفت بابام)الان شوهرم میگه نباید از ما الان بگیره بزاره ما جون بگیره زندگیمون بعدا منم گفتم اون که اصلا نیومده بگه بدین اون یه دفعه من به زور بهش دادم ....جالبه به خدا!!خلاصه ارامش حرف زدیم او بهش گفتم با ارامش که حق نداره به پدر و مادر من توهین کنه گفتم اگه من توهین کنم به خانوادت چه حسی بهت دست میده پس به منم نگو قبول کرد گفت پس خواهشن بزار یه ماه درمیون بدیم قسط بابات رو تا منم یه وسیله بگیرم تو باهاش بری اداره و اخر هفته بشه رفت دور زد (بابام برا خواهرم ماشین گرفته ما با ماشین اون رفتیم باهاشون مسافرت یه ماهه پیش میگه دوست ندارم با ما ماشین اون برم اینور اونور) ازش خواستم دیگه توهین نکنه و فحش نده ..منم گفتم باشه به یه شرط که بریم پیش مشاور دوتایی تا زندگیمون شیرین تر بشه و وقتی عصبی میشه فحش ندی اولش قبول کرد گفت ولی قول نمیدم ولی 2دقیقه بعد قاطی کرد که فلان فلان شده خودت برو مشاور بگو بابات بره مادرت بره.......واااااااااااااای دوباره شروع شد برو همون کسی که بهت خط میده خودش بره.............خلاصه دوباره من موندم و غصه و کلی توهین و ناسزا
    مشاور نمیاد اگه خودم برم جواب میده به نظرتون؟

8. کاربر روبرو از پست مفید abs تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 17 مرداد 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود بانو

موفقیت خوبی بدست اوردی بجز اخرش میشه گفت خیلی خوب بود

مردها به خانواده همسرشان خیلی حساس هستند مخصوصا باجناق و خواهرزن و وقتی این موضوع بدتر میشه که تبعیضی هم باشه که دیگه واویلا اتفاقا بنظرم خیلی خوب بودی انتظار زیاد از خودت نداشته باش خود من بشخصه وقتی خواندم نوشته شما را و طرز برخوردی که داشتید واقعا لذت بردم و قابل تحسین بود خیلی خوب و با آرامش بیان کردید
    کم کم باتجربه تر میشی بنظرم خیلی روی مشاور تاکید قرار نیست اتفاق خواستی بیوفته یا ایشون یه وردی بخوانند و مشکل بینتان حل بشه نه ایشون هم نهایت همین راهنمایی را میکنند که دوستان به شما کردن و صحبت هایی که میکنن در بهترین حالت شبیه مقالات سایت هستش.

بنظرم یک کاری انجام بده یه ورق برداری سه ستون درست کن سمت چپ اتفاقی که افتاد سمت راست صحبت و رفتاری که کردی و سمت چپ رفتار و صحبتی که بهتر بود انجام میدادی اینجوری خودت میشینی و رفتارت را تحلیل میکنی امکان موفق شدنت خیلی بیشتر میشه.
    شوربختانه فعلا شما خودت باید قدم جلو بزاری و این مسیر را طی بکنی تا کم کم شوهرت هم همراه و همقدم با شما باشه مقداری طول میکشه.

در مورد مسافرت برای یک مرد خیلی سخته توی این وضعیتی که بودید قرار بگیره من یکی بقول معروف قطعه قطعه هم بشم اینکار را انجام نمیدم با ماشین باجناق به همراه خواهرزن توی ماشین اونها برای یه مدت مسافرت رفتن اصلا و ابدا

فعلا ایشون در فشار مالی قرار داره اندکی بهش فرصت بدید پدر شما خوشبخبتی شما را می خواهد بنظرم این فرصت خیلی خوبه تا رابطه ها بهتر بشه مثلا موقعی که ایشون نمیتونه بده بهشون بگید خوب بابام گفته ماه بعد پرداخت کنید همان حرف ایشون ولی جوری هم نباشه خیلی عقب بیوفته اینجوری نشان میدید که پدرشان وضعیت ایشون را درک میکنه و خوشبختی دخترش را میخواهد .
    حس الان شوهر شما اینه پدرزنش براشاحترام و ارزش قائل نیست و هوای اون یکی دخترش و باجنقاش را بیشتر داره پس چرا من احترام نگهدارم وقتی خانوادش برای دخترشون احترام قائل نیستند؟!! البته این دیدگاه فقط در حال عصبانیته
    خیلی فعلا روی مسائل مالی زوم نکنید اینقدر هم روی شوهرت فشار نیار مردها خودشان بهتر باهم کنار میان خودتان را وسط نیندازید لطفا الان شوهر شما نیاز داره تا به حرفش گوش بدید یه شنونده باشید کسی باشه که احساس کنه کنارشه پشتشه درکش میکنه یه همدل نیاز داره یکی که باهاش راحت باشه بتواند حرف دلش را بهش بزنه.این چیزیه که شوهرت بهش نیاز داره نه مشاور

1.دیگه اسم مشاور را جلوی ایشون نیاورید چون مردها احساس خوبی ندارند فردی نقاط ضعفشان را نمایان بکنه آنهم جلوی همسرشان
    2.هروقت احساس کردید گفتمانی که دارید انجام میدید بوی خشونت بخودش داره میگیره یه استپ بدید یه زمان استراحت شربتی درست کنید چایی میوه بعد دوباره گفتمان را از سر بگیرید
    3.بر روی مسائل مالی خیلی زوم نکنید اجازه بدید ایشون هم مقداری نفس بگشید ولی اولویت اول پس دادن قرض پدرتان باشه بعد خرید ماشین
    4.همدلی کردن را بیاموزید این موضوع باعث میشه شوهرتان اعتماد بیشتری به شما بکنه و به همدیگه نزدیکتر بشید سعی کنید قضاوت نکنید فقط شنونده باشید این برای یک مرد آرامش دهنده هستش
    نوشته استاد سنگتراشان مدیر سایت
    همدلي کردن

همدلي:
    همدلي به معني تاييد كار طرف مقابل نيست
    همدلي به معني همدردي نيست
    همدلي به معني همراه شدن نيست
    همدلي ارائه راهكار نيست
    همدلي ارائه تجربه نيست
    همدلي دفاع از شخصي چه شوهر و يا پدر نيست
    همدلي توجيه كارهاي پدر نيست
    همدلي اين نيست كه بگوييد پدرم واقعا مهربونه و تو رو دوست داره! اما زبونش تلخه، رفتارش اينطوريه، تو ناراحت نشو عزيز دلم! تو به دل نگير!! ( اين غلط ترين حرف ممكنه كه مي تونه يك فرد به همسرش بگه)
    همدلي اين نيست كه كه بگيد خب تو هم اشتباه كردي...
    همدلي اين نيست بگيد خب ديگه نيا اونجا...
    همدلي سرزنش هيچ كسي نيست! چه اين طرف و چه طرف مقابل
    همدلي داوري نيست
    همدلي دفاع از خود نيست

همدلي يعني شما كمي بالاتر از احساس خودت قرار بگيري و احساس طرف مقابلت رو درك كني... فقط احساس طرف مقابلت رو درك كني! همين! نه كارش رو تاييد كني و نه بهش راهكار بدي ... نه سرزنشش كني و نه باهاش بد رفتاري كني... فقط بگي مي فهمم چه حسي داري!
    در همدلي بايد چند تا كار رو انجام بديد:
    1. عزت نفس خودتون رو چند لحظه اي خاموش كنيد! ( تا جيزي گفت كه پدرت فلان... جوش نياريد كه اي واي من نبايد پشت پدرم رو خالي كنم)
    2. با دقت و ارتباط چشمي و حتي لمسي، ( تو چشماش نگاه كنيد و دستاش رو بگيريد، چون ارتباط چشمي در اتومبيل بر قرار نمي شه براي همين زمان رانندگي،‌ زمان خوبي براي گفتگوهاي مهم نيست) به حرفاش گوش كنيد و حرفهاش رو براش خلاصه كنيد...
    3. احساس طرف مقابل رو درك كنيد نه كارش رو يا دردش رو!
    4. زياده روي نكنيد

همدلي يک مهارت و توانايي است و مانند هر مهارت ديگر نياز به آموزش، تمرين و تجربه دارد. همدلي به فرد اين امكان را مي دهد كه بتواند احساسات و حالاتي را در ديگران بفهمد كه تاكنون تجربه نكرده است. همدلي باعث مي شود كه از سطح خودمان فراتر رفته و ديگران را عميق‌تر درک نماييم. به اين ترتيب، همدلي قدرت و ظرفيت درک انسان‌ها را افزايش مي دهد.

موانع همدلي عبارت‌اند از:

انتقاد
    برچسب‌زدن
    تشخيص‌گذاري
    ستايش همراه با ارزيابي
    نصيحت كردن
    اغراق كردن يا بزرگ كردن مشكل
    بي اهميت و كوچک كردن مشكل
    به رخ كشيدن و مقايسه كردن
    سرزنش كردن
    نصيحت كردن، راهنمايي كردن و ارائه راه‌حل

مهم‌ترين تكنيک هاي همدلي عبارت‌اند از:

گوش دادن فعال
    بازپردازي
    انعكاس احساسات
    انعكاس محتوا يا معاني
    انعكاس تلخيصي
    تمركز بر كلمات احساسي
    توجه به محتواي كلّي پيام
    مشاهده زبان بدن (Body Language)
    پرسيدن اين سؤال از خود كه «اگر من چنين وضعيتي را تجربه مي كردم، چه احساسي داشتم؟»
    نوشته جناب sci

اما همدلي:
    همدلي به معني تاييد كار طرف مقابل نيست
    همدلي به معني همدردي نيست
    همدلي به معني همراه شدن نيست
    همدلي ارائه راهكار نيست
    همدلي ارائه تجربه نيست
    همدلي دفاع از شخصي چه شوهر و يا پدر نيست
    همدلي توجيه كارهاي پدر نيست
    همدلي اين نيست كه بگوييد پدرم واقعا مهربونه و تو رو دوست داره! اما زبونش تلخه، رفتارش اينطوريه، تو ناراحت نشو عزيز دلم! تو به دل نگير!! ( اين غلط ترين حرف ممكنه كه مي تونه يك فرد به همسرش بگه)
    همدلي اين نيست كه كه بگيد خب تو هم اشتباه كردي...
    همدلي اين نيست بگيد خب ديگه نيا اونجا...
    همدلي سرزنش هيچ كسي نيست! چه اين طرف و چه طرف مقابل
    همدلي داوري نيست
    همدلي دفاع از خود نيست

همدلي يعني شما كمي بالاتر از احساس خودت قرار بگيري و احساس طرف مقابلت رو درك كني... فقط احساس طرف مقابلت رو درك كني! همين! نه كارش رو تاييد كني و نه بهش راهكار بدي ... نه سرزنشش كني و نه باهاش بد رفتاري كني... فقط بگي مي فهمم چه حسي داري!
    در همدلي بايد چند تا كار رو انجام بديد:
    1. عزت نفس خودتون رو چند لحظه اي خاموش كنيد! ( تا جيزي گفت كه پدرت فلان... جوش نياريد كه اي واي من نبايد پشت پدرم رو خالي كنم)
    2. با دقت و ارتباط چشمي و حتي لمسي، ( تو چشماش نگاه كنيد و دستاش رو بگيريد، چون ارتباط چشمي در اتومبيل بر قرار نمي شه براي همين زمان رانندگي،‌ زمان خوبي براي گفتگوهاي مهم نيست) به حرفاش گوش كنيد و حرفهاش رو براش خلاصه كنيد...
    3. احساس طرف مقابل رو درك كنيد نه كارش رو يا دردش رو!
    4. زياده روي نكنيد
    در آخر بازم میگم خیلی خوب رفتار کردید خوب پیش رفتید فقط نیاز به زمان و کسب تجربه دارید مقداری صبور باشید همین مسیر را ادامهبدهید انتظار زیادی از شوهرتان نداشته باشید داشتن انتظار از ایشون باعث میشه نسبت به هدفی که دارید مایوس بشوید این شما هستید که به سایت همدردی مراجعه میکنید و از مقالات سایت بهر میبرید نه ایشون پس از شما هست که توقع میره
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

10. کاربر روبرو از پست مفید khaleghezey تشکرکرده است .

رنگین (شنبه 17 مرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    بسیار بسیار سپاسگزارم خاله قزی عزیز...رهنمودهای شما رو توی تاپیک های دیگه خونده بودم و واقعا لذت میبردم ممنون که به تاپیکم پاسخ دادید...فقط یه قصیه ایی هست خواهرمن مجرده و با پدر مادرم زندگی میکنه از من کوچکتره لذا بحث باجناق مطرح نیست....
    به نظرتون من با مطالعه مقالات اینجا و رهنمودهای شما میتونم موفق بشم تو بحث و جدلهامون شوهرم دیگه به خانوادم فحش های رکیک نده و توهین نکنه؟

12. کاربر روبرو از پست مفید abs تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 17 مرداد 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    آخ آخ آخ ببخشید فکر کردم متاهل هستند و باجناق دارند ببخشید دیگه هوا گرمه مغازه هستم بدتر یکم کم حوصله شدم کامل نخواندم

شما نباید انتظار و توقع زیادی از خودتان داشته باشید همینطور نباید انتظار داشته باشید شوهرتان تغییر بکنند کم کم زمان میبره باید صبور باشید و امیدوار به تلاشتان ادامه بدهید و مایوس نشوید.زمان میبره تا این موضوعات حل بشه.
    راهنمایی های لازم به شما در تایپیک های قبلتان شده شما بهتره از نظرات دوستان استفاده کنید تنها کسی که میتواند به شما کمک بکنه خود شمایید فقط شما هستید که میتوانید زندگیتان را بسازید مقالات سایت را بخوانید رفتار جراتمندانه همدلی کردن کسب مهارت های ارتباطی استفاده از احساسات زنانه دوری از بحث کردن های طولانی داشتن استقلال مالی و استقلال در تصمیم گیری شناخت بیشتر آقایون و.......

عصبانيت شوهر

روي چند مورد به صورت ويژه بايد کار کنيد.

1. شناسايي زمينه سازهاي عصبانيت همسرتون

2. شيوه صحبت کردنتون با همسرتون در زماني که احساس مي کنيد داره وارد چرخه خشم ميشه

3. تشخيص علائم چهره اي و هيجاني و رفتاري همسرتون پيش از پرخاشگري

4. فراگيري مهارت ترک موقعيت و توافق با همسرتون درباره اون در زماني که در شرايط عادي هست

لطفا براي موارد يک تا سه، توضيحات کافي و چند مثال بياريد تا درک بهتري از موقعيت پيدا کنيم.

يا مثلا شيوه جمله بندي تون چگونه هست؟

مثلا بهش ميگيد«تو اصلا به من توجه نداري!» يا نحوه بيانتون به گونه ديگري هست؟

و اينکه در شرايط عادي رفتارتون با هم چگونه هست؟

ميتونيد از ويژگي هاي مثبت همسرتون هم چند مورد نام ببريد؟

اين اطلاعات رو لطفا به صورت دقيق و کامل در اختيارمون بگذارين تا بهتر بتونيم کمک کنيم.
    به سوالات بالا جواب دهید.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

14. 2 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

abs (شنبه 17 مرداد 94), یاس پاییزی (شنبه 17 مرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    زمینه های عصبانیت همسرمن عموما حساسیتهایی هستن که ایشون به خانواده من دارن و بدبینی های ایش.ن نسبت به این قضیه اینکه چرا اینو گفت مامانت بابات چرا خودشو میگیره چرا قیافه اومد به خواهرت چه ربطی داره که میگه شما هم بیاین مشهد من اصلا نمیخام بیام زوره...
    کلا شوهرم زیاد اهل رفت و آمد نیس میگه دوست دارم یه روز هم که تعطیله تو خونه خودم باشم و حوصله کسی رو هم ندارم
    وقتی همسرم میخاد عصبی بشه و بره تو اون فاز چهرش برافروخته میشه چشماش گرد میشه و با چندتا فحش رکیک شروع می کنه وداد و ادامه ماجرا دو بار دست روم بلند کرد و دستشو کوبوند تو ساعت رو دیوار...چندبار هم لیوان رو پرت کرد به دیوار و هزار تیکه شد...تاپیک های قبلیم رو فکرکنم خوندین ما قبلا خونه ای که بابام گرفته بود توش زندگی میکردیم من به شوهرم گفته بودم وقتی بابا خونه رو خرید سه دانگ رو به نام تو میزنیم سه دانگش به نام من به شوخی ولی اون فکرکرده بود راست میگم و بعد از ازدواج همه بحث ما سر این قضیه بود که اون خونه در نهایت فروخته شد و پولش رو دادیم سه دانگ مغازه ایکه توش کارمیکنه به نام برادرش بود رو خریدیم الان مغازه نصفش به نامه اونه نصفش به نام من که بابام پولشو داده.....به هرحال اون الان اصلا قدردان نیس میگم بابام صدمیلیون داده مغازه گرفتیم هرچی درمیاری واسه خودمونه میگه به نام تو گرفته برا دخترشه میگم به نام من ولی به کام جفتمون ولی خیلی حرفام تاثیر نداره روش که بخوام قدردادنش کنم....الانم چون نسبتا نزدیکتر شدیم به خانوادم و رفت و آمدها بیشتر ه و اونا توقع دارن بیشتر بریم اونجا بحثه ما شده حساسیت های ایشون به خانوادم.....
    اصولا خودش شروع میکنه من کلا ادم قانعی هستم و شکایت نمیکنم ولی تو شرایط ارامش بهش میگم این حرفات و کارات خوب نبود.مثلا یهو نشستیم میگه من فردا خونه بابات اینا نمیام حوصله ندارم میگم چرا میگه خوشم نمیاد از قیافشون...به همین راحتی..من اصرار میکنم که اخه چرا مگه چی شده شروع میشه فحش های رکیک و ناسزا و قلدربازیهایی که ناشی از تربیت غلطش تو خونشون بوده ده تا بجه هستن و این اخریه که مادرش به شدت لوسش کرده
    تو دعوا و این فحش ها من فقط سکوت میکنم و سرم رو گرم میکنم مثل ادم های کور و کر و اخرش به خاطر اینکه ساکت میشهمیگم ببخشید اشتباه کردم من معزرت میخام
    بعدش که اروم شد میگم بابا منظوری نداشتم یا اونا منظوری نداشتن سوء تفاهم شده تو بد برداشت کردی ولی قبول نمیکنه میگه تو منو خر فرض کردی شماها خیلی زرنگین یه داماد ببوگلابی میخاستین ولی من اون نیستم
    ویژگی مثبتش اینه که با هم وقتی خوبیم خیلی خوبه قربون صدقه میره تشکر میکنه از کارام خانواده دوسته یه جورایی خسیس نیس چشم پاکه.اهل نمازه البته جدیدا سستی میکنه یه موقعهایی خالی میبنده ولی بعد راستشو میگه بهم
    کلا چون به خونه مادرش اینا رفت و آمد داره (نزدیکه مغازشه) میتونه این رفتارش بازخورد حرفایی باشه که اونا بهش میزن کلا با اونا رفت و آمد نداریم به صورت خانوادگی شوهرم اینطوری می پسنده

16. کاربر روبرو از پست مفید abs تشکرکرده است .

khaleghezey (سه شنبه 27 مرداد 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    55
    دستاوردها:
    تشکرها
    116

تشکرشده 84 در 51 پست

Array
    همسرم حاضر نیست بره مشاور دوستان کمکم کنید که چه کار کنم

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)